Zgodnie z przyjętą, choć niepisaną tradycją, międzynarodowy dzień sklepów płytowych czyli Record Store Day wiąże się z przedpremierowymi publikacjami oraz wydawnictwami przygotowywanymi specjalnie na tę okazję. Chcąc wpisać się w ten obyczaj S1 Warsaw, organizatorzy pierwszych oficjalnych obchodów Record Store Day w Polsce, prezentują pierwszy utwór z wyczekiwanej mega-kompilacji „Niewidzialna Nerka”.

„Niewidzialna Nerka” to konceptualny projekt stanowiący hołd producentów i didżejów dla pionierskich czasów kultury hip-hop w naszym kraju. Będzie to zbiór ponad 30 utworów bazujących na kultowych produkcjach okresu formułowania się rodzimej sceny. Za jego przygotowanie odpowiada dwudziestu czołowych współczesnych producentów m.in: Kixnare, Praktik, Daniel Drumz, Dizkret, Urb, Night Marks Electric Trio, Ment XXL, Roux Spana, Metro, Mentalcut, czy Teielte. Istotny wkład w przedsięwzięcie mieli również DJ Panda – cuty, oraz DJ Steez (Rap History Warsaw / Hemp Gru) – dj mix i kompilacja całości. Jego premiera przewidziana jest na czerwiec 2012 roku.

Opublikowany właśnie utwór to współczesna interpretacja „klasyka klasyków”, czyli „Dźwięków Stereo” Stereofonii. Jego autorami są członkowie wrocławskiego kolektywu Night Marks Electric Trio, a w nagraniu gościnnie pojawia się także legendarny Franek, kładący wersy doskonale znane każdemu słuchaczowi polskiego rapu, na nową warstwę muzyczną.

Po ponad dwóch latach przygotowań, „Niewidzialna Nerka” ukaże się w czerwcu tego roku nakładem S1 Warsaw.

Dzisiejsza data jest symboliczna również dlatego, że Franek obchodzi urodziny. S1 Warsaw życzy mu z tej okazji wszystkiego najlepszego.

S1 Warsaw – Nowy byt na polskim rynku wydawniczym i promotorskim. Łącząc doświadczenia kolektywów Club Collab i Na Stare Milion, a także wcześniejszych formacji, ich członkowie powołali do życia label płytowy oraz zespół produkujący szeroko pojęte wydarzenia muzyczne. Efektami ich dotychczasowej wspólnej pracy były wizyty w naszym kraju takich artystów jak Moodymann, DâM-FunK & Master Blazter, Tensnake, Classixx, Onra, Oddisee, TOKiMONSTA, Krystal Klear, Pariah czy Eric Duncan z Rub N Tug. Ambicją wydawniczą S1 jest promocja artystów bazujących na doświadczeniu i spuściźnie minionych dekad muzyki tanecznej, nie zamykając się jednak na twory bardziej eksperymentalne czy akustyczne.

inf. nadesłane