Nie ma już klubowych (stojących) biletów na majowy koncert Portishead Jazz. W sprzedaży są jeszcze siedzące miejsca na parterze i balkonie klubu Palladium.

Majowy koncert Ery Jazzu (24.05) to polska premiera formacji z udziałem m.in. muzyków trip -hopowych zespołów Portishead oraz Goldfrapp. Get The Blessing to warsztatowa formacja w skład, której wchodzą: Daisy Palmer – perkusistka grupy Goldfrapp, Jim Barr – basista Portishead, trębacz Pete Judge oraz – grający także w Portishead – saksofonista Jake McMurchie.

Tak sensacyjnie zapowiadającego się projektu Ery Jazzu jeszcze nie było. Połączenie fascynacji trip-hopem, elektroniką i jazzowej improwizacji stało się kwintesencją sukcesu formacji Get The Blessing. Projekt „Portishead Jazz” stał się sporym wydarzeniem na europejskim rynku muzycznym. Teraz zespół pojawia się na wielu znaczących festiwalach świata i prestiżowych, jazzowych scenach.

Uwagę słuchaczy i krytyków wzbudził debiutancki album „All Is Yes” zrealizowany przez trzech muzyków trip-hopowego Portishead: basistę Jima Barra, perkusistę Clive’a Deamera oraz gitarzystę Adriana Utleya. Wzbogacenie elektroniczno-rockowego brzmienia poprzez wprowadzenie jazzowych barw saksofonów oraz trąbki ( wraz z ich elektronicznymi modulacjami) stworzyło bardzo ciekawą, kreatywną relację. Powstał album, który nominowano do prestiżowej nagrody BBC Jazz Award, a zespół Get The Blessing dołączył błyskawicznie do elity brytyjskiego jazzu.

Opiniotwórcze media prześcigały się w komplementowaniu muzyki i zespołu: „doskonały, stylowy i zniewalający” (The Telegraph), „ich podejście do muzyki zmieni wkrótce świat jazzu” (BBC Music), „są dzisiaj najoryginalniejszym i najlepszym zespołem brytyjskiego jazzu (Jazzwise Magazine), a magazyn „Time Out” wyrokuje, że „Get The Lessing doskonale i bezkompromisowo wykorzystują i rock i jazz”.

Premiera nowego albumu „OC DC” zbiega się z wiosenną trasą zespołu i jest entuzjastycznie przyjmowana na całym kontynencie. Po koncercie Ery Jazzu, kwartet przedstawi się także na festiwalu jazzowym w Montrealu.

ERA JAZZU 
Get The Blessing – Portishead Jazz
24.05.2012, godz.20.00 – Warszawa, Palladium