Serdecznie zapraszamy wszystkich na koncert zespołu HOTROT w Znośnej Lekkości bytu w Warszawie 15.03.2012r. o godz. 21:00.

Hotrot powstał z przyjaźni i miłości do muzyki, a w szczególności z zamiłowania do piosenek. W 2006 roku, przy okazji pracy nad koncertem finałowym festiwalu Fama, Kabe, Samba i Michu mieli po raz pierwszy okazję zamknąć się w sali prób na dłużej. Szybko stało się oczywiste, że nadają na tych samych falach i zaczyna rodzić się przyjaźń, a przy okazji – praca wre. Po powrocie z festiwalu zrodziła sie myśl, aby założyć zespół. Pomysł dojrzewał przez trzy lata. Katalizatorem reakcji okazał się Kris. Znali się od lat, grywali razem. Od kiedy Kris trafił do zespołu, sprawy potoczyły się bardzo szybko. Latem 2009 roku panowie weszli do sali prób. Przyjęli Hotrot jako nazwę zespołu. Regularne próby odbywały się przez niemal sześć miesięcy. Efektem pracy było 25 utworów, nowych kompozycji, które w większości napisali wspólnie.

W marcu 2010 roku zespół wszedł do studia. Praca nad płytą trwała ponad rok i zakończyła się jesienią 2011 roku. Ostatecznie na pierwszej płycie znalazło się dwanaście kompozycji. Premiera płyty wiosną 2012.

Młodzi muzycy współpracujący z czołówką artystów polskiej estrady, uczestnicy największych przedsięwzięć muzycznych w kraju ruszają z trasą koncertową własnego projektu! Ich muzyka to wypadkowa wielu wpływów i inspiracji, a można ją określić jako pop-rock-funk.

Mamy nadzieję że zima dobiega już ku końcowi, a wieczór z zespołem Hotrot odwoła ją definitywnie. Koncert na pewno będzie bajeczny, przepełniony wieloma niespodziankami.