Grzech Piotrowski Quartet promujący najnowszą płytę „ARCHIPELAGO” pojawi się już 18 marca (niedziela), około godz. 20:00, w klubie Goryl we Mgle.

„Ta muzyka jest jak sen. Przenosi w inne wymiary. Duduk splata się z miękkim brzmieniem tenorowego saksofonu. Gitara Brama otula nagranie niesamowitą przestrzenią, wirtuozerskie sola kontrabasu Michała Barańskiego prowadzą dialog z młodzieńczym wigorem holenderskiego perkusisty Onno Govaerta.”

ARCHIPELAGO, to melodyjna, przestrzenna płyta, która mimo ogromnej miłości Grzecha do skandynawskiej wrażliwości muzycznej nadal trzyma się kanonu polskich, ciepłych brzmień. Zaskakujące tematy i kolektywne improwizacje, wykonane na najwyższym poziomie przypadną do gustu fanom jazzu, ale dzięki melodyjności odnajdą się w niej również odbiorcy, dla których muzyka jest nawigatorem nastroju.

Kwartet w pewnych momentach można porównać do nagrań Keitha Jarretta i Jana Garbarka z lat 70’, ale w nowatorskiej, przestrzennej formie z użyciem przestrzennych brzmień syntezatora gitarowego i nowoczesnym potraktowaniem formy muzycznej przez kontrabas i perkusję, której interpretacje przywodzą na myśl dokonania Jona Christensena. Brzmienie duduka i wind-saxu Grzecha trudno porównać do jakichkolwiek innych nagrań z tej części świata.

SKŁAD GRUPY:

Grzech Piotrowski – sax
Tomasz Lipert – gitara
Michał Barański – kontrabas
Grzegorz Grzyb – drums

Bilety (cena 40 zł) do nabycia w punktach sprzedaży: eventim i ticketpro. Sprzedaż biletów również przed koncertem, w klubie, od godz. 19:00, cena: 50zł.