Już 25 stycznia 2012, godz. 19:00 w Centrum Sztuki Impart (ul. Mazowiecka 17) we Wrocławiu, zagra Ola “Trombola” Guguła. Wstęp 10 zł. Poniżej informacja o artystce i projekcie.

Brzmienie trąbki w balladach rozgrzeje najzimniejsze, najbardziej oporne na jazz ucho. Energiczne przebiegi saksofonu przyspieszą bicie serca. W każdym pojedynczym dźwięku fortepianu usłyszeć można emocje i uczucia, jakie kryją się w duszy muzyka. Kontrabas i perkusja trzymają pieczę nad czasem i swingiem, inspirują do budowania kolejnych fraz…

Skład zespołu:
Aleksandra Guguła (Ola Trombola) – trąbka
Barłomiej Prucnal – sax alt & sopran
Grzegorz Dowgiałło – fortepian
Wojciech Szwugier – kontrabas
Dominik Stankiewicz – perkusja

Kwintet w obecnym składzie powstał w Krakowie niedawno, jednak część zespołu (Bartłomiej Prucnal, Dominik Stankiewicz ) grała już w założonym przez Aleksandrę Gugułę trzy lata temu ” Cherry Cordial Quintet”.

Ola “Trombola” Guguła – trębaczka jazzowa. Rozpoczęła swoją edukację pod kierownictwem świetnego kontrabasisty Andrzeja Cudzicha w Szkole Muzycznej w Krakowie, gdzie spędziła dwanaście lat swojego życia. Tytuł Pierwszego Cywilnego Hejnalisty w Krakowie, zdobyła od prezydenta Miasta, gdy miała za sobą 3 lata gry na trąbce. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, obecnie kończy studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie trąbki jazzowej. Miała okazję zagrać z takimi muzykami jak: Joe Lovano, Eric Harland, Matt Penman, Billy Hart, ale również z Polski: Janusz Muniak, Marcin Ślusarczyk, Michał Bryndal, Dawid Fortuna, Mateusz Gawęda, Sławek Pezda. Grała również w big bandzie Eda Partyki (Graz), Sebastiana Perłowskiego oraz w nowocześnie brzmiącym big bandzie o poszerzonym składzie “Extreme Condition” Nikoli Kołodziejczyka. Ogromną inspiracją stylową, obok Clifforda Browna, Cheta Bakera jest przede wszystkim Roy Hargrove – brzmienie jego kwintetu, kompozycje, styl gry i aranżowania.

Główną ideą naszego cyklu jest stworzenie profesjonalnych warunków dla prezentacji i promocja młodych grup jazzowych – nie tylko wrocławskich. Pomysł zechciał firmować swoim nazwiskiem Jarosław Śmietana – jeden z najwybitniejszych polskich jazzmanów.
Dotychczas w ramach cyklu mogliśmy posłuchać wrocławskiego zespołu Marcin Fic Quintet oraz Special Jazz Sextet z Elbląga.

Jarosław Śmietana – gigant polskiej gitarystyki jazzowej. Współpracował, grał i nagrywał z gwiazdami jazzowymi największego formatu: Artem Farmerem, Freddim Hubbardem, Eddie Hendersonem, Johnem Abercrombie, Idrisem Muhammadem, Lee Konitzem, Benny Maupinem, Zbigniewem Seifertem. Wydał 31 płyt autorskich, w których występuje jako solista i leader. Za wybitne osiągnięcia został uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Krakowa i Nagrodą Państwową za popularyzację polskiej kultury za granicą. Jest także laureatem prestiżowej nagrody Fundacji Kultury Polskiej „Złoty Laur” za mistrzostwo w sztuce .