Chciałem Wam przedstawić trochę szerzej (wspominaliśmy już o niej tutaj) płytę, która do sprzedaży trafiła 6 grudnia br. i nawet jest u nas w Polsce! Ben Westbeech jest dj’em i producentem, ale przede wszystkim wokalistą. There’s More To Life Than This to druga płyta w dyskografii Brytyjczyka. Płyta nagrywana była w Berlinie, Nowym Jorku, Londynie, Bristolu, Monachium, Sztokholmie i Stuttgarcie w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Podczas pracy nad materiałem Ben współpracował z imponującą grupą utalentowanych muzyków i producentów, tj. Motor City Drum Ensemble, Redlight, Georg Levin, Chocolate Puma, Midland, Soul Clap I Henrik Schwarz. W rezultacie tej współpracy powstał album, na którym znalazły się doskonałe kompozycje, będące połączeniem znakomitych tekstów oraz iskry i energii muzyki house.

Album otwiera taneczny singiel The Book, a zaraz po nim następuje bardzo energetyczny kawałek Something For The Weekend. Kolejne utwory, z Fallling na czele, to już bardziej spokojne pozycje, współgrające ze społecznie zaangażowanymi testami Bena.

Artysta od kilku lat robi zamieszanie na muzycznym rynku. Z interesujących go gatunków, takich jak drum’n’bass, jazz funk, soul czy house tworzy barwne piosenki, obok których nie sposób przejść obojętnie i tak też jest z jego najnowszym krążkiem.

Płytę promuje singiel Something For The Weekend, do którego klip znajduję się poniżej.

Tracklista:

1. The Book (Produced by Georg Levin)
2. Something For The Weekend (Produced by Danny J. Lewis)
3. Falling (Produced by Lovebirds)
4. Same Thing (Produced by Chocolate Puma)
5. Justice (Produced by Motor City Drum Ensemble)
6. Stronger (Produced by Midland)
7. Inflections (Produced by Henrik Schwarz)
8. Sugar (Produced by Redlight)
9. Let Your Feelings Go (Produced by Georg Levin)
10. Butterflies (Produced by Rasmus Faber)
11. Summer’s Loss (Produced by Rasmus Faber)

inf. własne & prasowe/fot. prasowe