Niedawno w programie Colbert Report mieliśmy przyjemność zobaczyć wspólny występ Taliba Kweli oraz Mos Def’a. Panowie wystąpili ponowie pod szyldem Black Star i zaprezentowali ich nowy utwór „Fix Up”. Niecały miesiąc od tamtego wieczoru Talib Kweli w wywiadzie dla MTV Hive zapowiedział powrót Black Star, co jest bardzo dobrą wiadomością dla fanów rapu.

Przypomnijmy, że od premiery debiutanckiego, klasycznego już, albumu obu panów minęło 13 lat. Oto co w wywiadzie powiedział Talib Kweli:

„Ja i Mos Def jesteśmy teraz skupieni na niezależności i jakości brzmienia. Podobają nam się projekty jak Madlib/Dilla. Gdy cokolwiek od nas usłyszycie będzie to prawdopodobnie brzmiało właśnie tak jak projekt Madliba i Jay Dee. Zależy nam również na niezależności, dlatego próbujemy znaleźć właściwe medium do publikacji piosenek. Kiedy usłyszeliście „Fix Up” piosenka ta nie była jeszcze zmiksowana, nagraliśmy ją tydzień wcześniej. Teraz pracujemy nad miksem i wypuścimy ją własnym sumptem. Mamy nagranych kilkanaście utworów. Próbujemy teraz wymyślić najlepszy sposób na ich udostępnienie, możemy je puścić pojedynczo, w formie epki lub albumu. Pracujemy nad tym by Black Star pojawił się w przyszłym roku.”

Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać. Tymczasem zapraszamy was do obejrzenia występu raperów i posłuchania „Fix Up”.