Już od kilku lat w okresie świąt Bożego Narodzenia gościmy w Polsce rewelacyjną orkiestrę Glenn’a Miller’a, która swoimi przebojami wprowadza nas w radosny i rodzinny gwiazdkowy nastrój. Orkiestra Glenn’a Miller’a jest najpopularniejszą i najbardziej pożądaną kapelą swingową na świecie. Mimo, iż początki orkiestry sięgają lat 30-tych ubiegłego stulecia, to właśnie ona jest niekwestionowanym liderem big-bandowego formatu po dziś dzień. Ani Beatlesi, ani Elvis Presley nie mogą poszczycić się taką liczbą hitów królujących na pierwszych miejscach list przebojów, jak właśnie Orkiestra Glenn’a Miller’a. Dzięki tak wyśmienitym utworom jak Moonlight Serenade, In the Mood, Tuxedo Junction, Chattanooga Choo Choo, czy I’ve Got a Gal in Kalamazoo, kapela ugruntowała swoją pozycję na scenie. Fani będą mogli je usłyszeć podczas wyjątkowych koncertów w Polsce – Orkiestra Glenn’a Miller’a pod batutą wyśmienitego dyrygenta Wil’a Salden’a już w grudniu w Poznaniu, Zabrzu, Łodzi i Warszawie!

Po śmierci założyciela orkiestry – Glenn’a Miller’a, jego najbliższy przyjaciel -Tex Benek, postanowił kontynuować działalność zespołu już pod nazwą The World Famous GLENN MILLER ORCHESTRA. Od tego momentu grupa nieprzerwanie występuje na całym świecie, dając blisko 300 koncertów rocznie. Śmiało można powiedzieć, że formacja Glenn’a Miller’a to kopalnia hitów.
„Każdy muzyk lub kompozytor marzy o stworzeniu absolutnie wyrazistego brzmienia, które natychmiastowo będzie rozpoznawalne zaledwie po kilku pierwszych taktach”. Słowa te, wypowiedziane, przez nikogo innego, jak lidera orkiestry – Glenn’a Miller’a, stały się ogromną inspiracją dla Wil’a Salden’a. Dyrygent ten, jako perfekcjonista zawsze wymagał tego samego od każdego członka grupy. To właśnie jego podejście do pracy sprawiło, że otrzymał on od publiczności najcenniejszą nagrodę – podziw i zachwyt. Za swoją wieloletnią pracę i zaangażowanie Wil Salden został mianowany przez prezesa wytwórni głównym dyrygentem Orkiestry Glenn’a Miller’a. Orkiestra została okrzyknięta najpopularniejszą na świecie, a jej grafik jest zawsze wypełniony występami oraz współpracą z innymi artystami min. Frankiem Sinatrą, Johnnym Desmondem, Ericiem Delaneyem. Prestiż jaki towarzyszy ich występom wart jest każdych pieniędzy. Orkiestra Glenn’a Miller’a nie tylko zapełnia sale po brzegi, ale także jest zapraszana by uświetnić swoją obecnością najbardziej elitarne przyjęcia dla ludzi ze świata polityki i biznesu.

Muzyczną wizytówką kapeli jest niewątpliwie Moonlight Serenade, choć jeśli wierzyć plotkom – oryginalne brzmienie orkiestry zrodziło się z przypadku. Podczas jednego z koncertów główny trębacz doznał kontuzji. Brakujące miejsce musiały uzupełnić charakterystyczne tony klarnetu. To właśnie ten zbieg okoliczności przyczynił się do powstania niepowtarzalnych dźwięków, z których Orkiestra Glenn’a Miller’a słynie od ponad siedemdziesięciu lat i śmiało można powiedzieć, że jest to kapela ponadczasowa.
Na historię grupy składa się nie tylko wieloletnia działalność koncertowa, ale także liczne rekordy. Ani Beatlesi, ani Elvis Presley nie mogą poszczycić się taką liczbą hitów królujących na pierwszych miejscach list przebojów, jak właśnie Orkiestra Glenn’a Miller’a. Tylko ta kapela może poszczycić się czterdziestoma światowymi trasami koncertowymi, na które bilety zostały wyprzedane w ciągu jednego dnia! Jest to także jedyny zespół, który występuje przed większość dni w roku, dając blisko 300 koncertów rocznie, odwiedza nawet najodleglejsze zakątki świata. Występowali w całych Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii, Islandii, Nowej Zelandii, Ameryce Południowej, Japonii i na Filipinach.

Już w grudniu będziemy mieli niewątpliwą okazję wybrać się we wspaniałą muzyczną podróż z Orkiestrą Glenn’a Miller’a!

POZNAŃ: 08.12.2011r. godz. 20.00
Aula Uniwersytetu Adama Mickiewicza, ul. Wieniawskiego 1
Ceny biletów: 130zł, 170zł
Bilety do kupienia przez internet www.eBilet.pl lub www.ticketpro.pl

ZABRZE: 09.12.2011r. godz. 19.00
Dom Muzyki i Tańca, Gen. de Gaulle’a 17
Ceny biletów: 90zł, 110zł, 140zł
Bilety do kupienia przez internet www.eBilet.pl lub www.ticketpro.pl
Dom Muzyki i Tańca (32) 271 66 22, (32) 271 56 41 w. 32

ŁÓDŹ: 10.12.2011r. godz. 19.00
Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29
Ceny biletów: 100zł, 130zł, 160zł
Bilety do kupienia przez internet www.eBilet.pl lub www.ticketpro.pl

WARSZAWA: 11.12.2011r. godz. 19.00
Sala Kongresowa, Plac Defilad 1
Ceny biletów: 90zł, 110zł, 130zł, 160zł, 190zł i VIP-250zł
Bilety do kupienia przez internet www.eBilet.pl lub www.ticketpro.pl

inf./fot. prasowe