Koncerty znikają z plenerów i przenoszą się do klubów, teatrów. Na jesieni odkrywamy niebywałe widowiska, które warto zobaczyć. Podobnie jest i tym razem. 29 i 30 września w Teatrze Studio Buffo wystąpi Krzysztof Herdzin Big Band to zespół światowej klasy, bez wątpienia najlepszy tego typu w Polsce. Występujący tu w roli dyrygenta i aranżera, Krzysztof Herdzin zaprosił do współpracy kolegów stanowiących czołówkę polskich scen muzycznych, ale „Sinatra/ Herdzin Big Bang” to nie tylko muzyka. To także snuta przez Krzysztofa Herdzina opowieść o utworach, które wywoływały dreszcze i wprawiały w stan ekstazy słuchaczy przez wiele lat i działają tak po dziś dzień. Nieśmiertelne standardy, świetny głos wokalisty Jarka Wista i pełen ciepła i humoru sposób komunikowania się z publicznością współtwórcy spektaklu – Krzysztofa Herdzina, sprawiają, że muzyka dociera do widzów i słuchaczy w każdym wieku. Zapraszamy do krainy Swingu. Słowo pisane nie jest w stanie dokładnie oddać czym jest Swing, więc przypomnijcie sobie Państwo ulubiony obraz… czy to będzie Van Gogh, Renoir czy Gauguin, a może Wasze własne dzieło? Zdecydujcie sami i… rozsiądźcie się wygodnie, niech „Let’s face the music and dance” popłynie w Waszych tkankach, a lekkie tony „Fly me to the moon” zabiorą Was w podróż marzeń. Po skoku przybliżamy Wam historię projektu.

Pewnego niezbyt pięknego, grudniowego popołudnia spotkały się… trzy pomysły. Choć każdy z nich powstał w innej głowie, były jak trojaczki jednojajowe – unikatowe i bardzo podobne do siebie. I jak to w życiu zwykle bywa, że nic nie dzieje się bez przyczyny – trojaczki musiały się urodzić! „Czekałem na to 10 lat” – powiedział Krzysztof Herdzin, „Pracuję nad tym od roku” – dodała Agnieszka Banaszkiewicz, „Zasypiam i budzę się z tym marzeniem” – stwierdził Jarek Wist. I tak to się zaczęło. Zaczęliśmy, aby kiedyś móc powiedzieć: „I did it my way”… Cały materiał został na nowo zaaranżowany przez Krzysztofa Herdzina. Muzycy tworzący Big Band, mają już na swoich zawodowych kontach poważne osiągnięcia i bez wahania angażują się w nowe projekty Krzysztofa Herdzina, ale tym razem ze szczególną pasją włączyli się w projekt czerpiący energię z muzyki Franka Sinatry. Tak narodził się program „Sinatra/ Herdzin Big Bang” – Krzysztof Herdzin Big Band z udziałem wokalisty Jarka Wista.

Zespół wystąpi w składzie:

Krzysztof Herdzin – dyrygent, aranżer; Jarek Wist – vocal; Piotr Wrombel – fortepian; Marek Napiórkowski – gitara; Robert Kubiszyn – kontrabas; Paweł Dobrowolski – perkusja; Andrzej Rękas – puzon; Michał Tomaszczyk – puzon; Dariusz Plichta – puzon; Dariusz Nowakowski – puzon; Piotr Ziarkiewicz – trąbka; Jakub Waszczeniuk – trąbka; Jerzy Małek – trąbka; Marcin Ołówek – trąbka; Wiesław Wysocki – saksofon alt
Łukasz Poprawski – saksofon alt; Mariusz Mielczarek – saksofon ten; Janusz Brych – saksofon ten; Paweł Gusnar – saksofon bar.

inf./fot. prasowe