5 oraz 6 października w krakowskim klubie PIEC’Art acoustic JAZZ club wystąpi duet z Norwegii Albatrosh. Muzyka zespołu oparta jest na łączeniu jazzu, klasyki i improwizacji z autorskimi kompozycjami. Istotą muzyki Albatrosh jest to, w jaki sposób artyści łączą improwizowane pasaże ze skomponowanymi elementami utworów.

W 2008 roku Albatrosh został nagrodzony prestiżowym tytułem Młodych Jazzowych Muzyków Roku w Norwegii. Rok później wydali swój debiutancki album, ciepło przyjęty przez krytykę „Seagull Island”. Album został oceniony jako oszałamiający zarówno w Norwegii, jak i Ameryce. W 2009 roku duet nagrodzono tytułem Najlepszej Grupy 2009 roku w Europejskim Konkursie Jazzowym w Rotterdamie. Przewodniczący jury konkursowego tak opisała muzyków: „Najbardziej oryginalne, wspaniałe współgranie i niesamowita improwizacja. Efektywne i barwne kompozycje ubogacone zdumiewającymi improwizacjami”.

Albatrosh występował w wielu miejscach na świecie – miedzy innymi Norwegii, Irlandii, Szwecji, Danii i Chinach. Duet był również jednym z wykonawców na North Sea Jazz Festival.

www.albatrosh.com
www.myspace.com/albatrosh

inf./fot. strona klubu