W najbliższy wtorek 23 sierpnia w Radomiu w Mazowieckim Centrum Kultury Współczesnej „Elektrownia” w ramach wakacyjnego cyklu „Kino na trawie” odbędzie się projekcja filmu „Demakijaż”. 

„Demakijaż” – to pełnometrażowy film fabularny składający się z trzech półgodzinnych filmów: „Non stop kolor” w reżyserii Marii Sadowskiej „Droga wewnętrzna” w reżyserii Doroty Lamparskiej „Pokój szybkich randek” w reżyserii Anny Maliszewskiej Wszystkie trzy filmy powstały w ramach programu „30 minut” koordynowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich – Studio „Młodzi i Film” im. Andrzeja Munka. Filmy „Demakijażu” to autorskie wypowiedzi młodych kobiet. Wszystkie trzy reżyserki są przed pełnometrażowym debiutem fabularnym. „Non stop kolor” Marii Sadowskiej doskonale i z ogromnym wyczuciem pokazuje muzyczne środowisko warszawskiego clubbingu czyli pokolenie bez rewolucji i kultury, kochające muzykę i nieustającą zabawę. „Droga wewnętrzna” Doroty Lamparskiej jest alegoryczną opowieścią o wyborach młodych ludzi i ograniczeniach, z jakimi się nieustannie spotykają. „Pokój szybkich randek” Anny Maliszewskiej to przejmująca historia o naturze miłości w obliczu nagłego nieszczęścia i próby czasu.

Projekcje w każdy wtorek na placu w tymczasowej siedzibie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu, ul. Domagalskiego 5. Bilety w cenie 5 zł. w sprzedaży pół godziny przed seansem. Godzina rozpoczęcia seansu jest umowna (zaczynamy, gdy jest ciemno). Prosimy zabrać stołeczki, karimaty i dobrą pogodę. Zastrzegamy sobie prawo zmiany repertuaru z przyczyn niezależnych od organizatorów. W przypadku, gdy pojawią się niesprzyjające warunki pogodowe, projekcje odbywać się będą w namiocie na placu MCSW  „ELEKTROWNIA”.

inf.filmweb/fot.google