Kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się płyt w Polsce ze sporymi niespodziankami. Na listach królują wakacyjne składanki, ale to nie jest problem dla artystów, którzy świetnie sobie radzą na OLISie. Adele i jej płyta „21” awansowała na 2 miejsce zestawienia. Na pozycji lidera nadal niezagrożony Zakopower i płyta „Boso”. W pierwszej dziesiątce nie mogło zabraknąć Leszka Możdżer „Komeda” oraz Beyonce „4” zajmują odpowiedni 5 i 6 miejsce. Tuż za nimi znajduje się Sade „Ultimate Collection”.  10 miejsce zajmuje Chris Botti. 

Z zestawienia na zestawienie awansują płyty Amy Winehouse „Frank” oraz „Back to Black”, które zajmują odpowiednie 12 i 15 miejsce. Czy w przyszłym tygodniu trafią do czołowej 10 zestawienia czas pokaże. Konsekwentnie z tygodnia na tydzień Monika Brodka „Granda” walczy o podwójną platynę, płyta nie wypadła z OLISu od dnia premiery czyli od 20 września 2010 i nadal utrzymuje się w czołówce. Wartymi uwagi płytami są jeszcze krążki Agi Zaryan  ”A Book Luminous Things”, która spada na 19 miejsce, a ścieżka dźwiękowa do filmu „Chico i Rita” znajduje się na miejscu 20. Zestawienie OLIS zamyka na 48 miejscu składanka „Pozytywne Wibracje vol.11.”

Jaka będzie lista w przyszłym tygodniu?,który z artystów awansuje, a który spadnie? Jakie będą nowości, a może spektakularne powroty. Sądzicie, że do zestawienia może powrócić Erykah Badu, która teraz koncertuje w Polsce.