Soul kojarzony jest najczęściej z czarnym kolorem skóry. Nieliczne wyjątki od tej reguły, w postaci na przykład Joss Stone, potwierdzają tylko tę regułę. Natomiast ze skośnymi oczami tego gatunku muzycznego chyba nikt nie łączy. Miłą niespodzianką jest więc Charmaine Clarice Relucio Pempengco, występująca pod pseudonimem Charice.

Ta młodziutka piosenkarka pochodzi z Filipin. Popularność zyskała dzięki serwisowi YouTube, a jeszcze większy rozgłos i kontrakt płytowy przyniósł jej udział w programie Little Big Star, Filipińskim odpowiedniku Idola. Młodą artystkę zauważyła Oprah, ogłaszając ją najbardziej utalentowaną dziewczyną na świecie. Po takiej reklamie Charice zainteresował się przemysł filmowy. Piosenkarka wystąpiła w jednym z odcinków drugiego sezonu popularnego serialu Glee, gdzie wspaniale wykonała Listen z repertuaru Beyoncé.

Charice ma już na swoim koncie dwa albumy, debiutancki Charice z 2008 i My Inspiration z 2009 roku. W ubiegłym roku jej pierwszy krążek ukazał się w USA i Kanadzie.