Raz w tygodniu przentujemy zestawienie najlepiej sprzedających się płyt w Polsce z dużymi nowościami. Prezentowane Wam zestawienie to prawdziwa rewolucja. Dawno już nie widziałem tyle  nowości, które bardzo cieszą. Oczywiście rywalizacja o pierwsze miejsce była zacięta; wygrał ją Leszek Możdżer “Komeda”, miejsce 2. zajęła debiutująca w zestawieniu Beyonce i jej krążek “4”. Pierwszą dziesiątkę zestawienia zamykają Adele “21”  na miejscu 8, a Sade “Ultimate Collection”,  na miejscu 10. Na 11 spadła natomiast Aga Zaryan i jej krążek „A Book of Luminous Things”. 

Smuci spadek na miejsce 17. zeszłotygodniowego debiutanta Pata Metheny’ego.Amerykański gitarzysta jazzowy powrócił 20 czerwca najnowszym krążkiem zatytułowanym „What’s It All About”.

Osobiście bardzo cieszą mnie jeszcze 3 nowości w zestawieniu “Ost Chico i Rita” , ścieżka dźwiękowa do filmu o tym samym tytule, która “wdarła się” do zestawienia zamykając drugą dziesiątkę. Kolejne pozycje warte polecenia i zauważenia to Chris Botti “This Is Chris Botti”  oraz “Pozytywne Wibracje 11” odpowiednio 33 i 35 miejsce.

Dawno nie było takiego zestawienia OLIS. “Wysyp” znakomitych płyt najlepszych artystów zapowiada w przyszłym tygodniu zaciętą rywalizację o prymat w zestawieniu.  Kto zdobędzie pierwsze miejsce w przyszłym tygodniu? Możdżer, BeyonceMetheny, Zaryan  czy może Adele, Sade, a może będzie to składanka Pozytywne Wibrację, bądź ścieżka dźwiękowa do filmu Chico i Rita. Kto będzie nowym liderem przekonamy się za tydzień.