Roxy Festival 2011 z przyczyn technicznych, niezależnych od organizatorów, odbędzie się 15 lipca w warszawskim klubie Stodoła, a nie w Parku Sowińskiego jak początkowo Was informowaliśmy.

Na festiwalu nie zabraknie gwiazd, Andrzej Smolik to klasa sama w sobie. Multiinstrumentalista, jeden z najbardziej utalentowanych polskich muzyków, kompozytorów i producentów, z którym współpracują takie sławy jak Victor Davies czy Emmanuelle Seigner. Smolik na swoim koncie ma cztery solowe albumy; oznaczane numerycznie, co wyróżnia artystę na tle innych twórców.  Na ostatnim albumie wydanym jesienią ubiegłego roku Smolik zaprosił do współpracy m.in. Emmanuelle Seigner, Fox, Gabę Kulkę, Natalię Grosiak oraz znany z koncertów Smolika Sqbass czy egzotyczny Joao T. De Sousa.

Podczas Roxy Festival 2011 zagrają także Neo Retros – pierwsi w historii laureaci Nagrody Publiczności  i Nagrody Jury jednocześnie tegorocznego konkursu Trendy. Ich muzyka jest syntezą tradycyjnych akustycznych dźwięków z gitarą elektryczną, wysublimowaną elektroniką, a czasem nawet baglamą i klawesynem, połączeniem nowoczesnych dźwięków z klasyczną strukturą piosenki.

Największą gwiazdą festiwalu będzie jednak Mark Ronson and The Business Intl – projekt firmowany przez artystę, który mistrzowsko łączy różnorodne stylistycznie nurty: hip– hop, rock, elektronikę, disco czy indie, tworząc w ten sposób świeży, alternatywny mix. Taka właśnie jest konwencja najnowszej płyty „Record Collection”. W Stodole w Warszawie Mark Ronson wystąpi na żywo z towarzyszeniem wybitnych instrumentalistów i wokalistów. Do współpracy przy płycie zaprosił niesamowitą brygadę znakomitych muzyków. W efekcie można na niej usłyszeć różnorodne i charakterystyczne wokale: Simona Le Bon (Duran Duran), D’Angelo, Boy’a George’a, Ghostface’a Killaha, Andrew Wyatt’a (Miike Snow).

Zapraszamy 15 lipca 2011 roku, gdyż Roxy Festival to zupełnie nowe i świeże wydarzenie muzyczne. Na scenie w klubie Stodoła pojawią się niekonwencjonalni artyści, muzyczni eksperymentaliści, którzy odbiegając od stricte komercyjnego nurtu, tworzą brzmienia nowoczesne i porywające.

inf. prasowe/fot. Gucci