Ale SZOPKA” – muzyka bez granic…wizja, namiętność, szaleństwo… Debiut fonograficzny charyzmatycznej i nieprzewidywalnej artystki, Agnieszki Szczepaniak, z gościnnym udziałem Justyny Steczkowskiej, Urszuli Dudziak oraz innych znakomitych muzyków. Premiera płyty już 20 czerwca!

Ale SZOPKA” to projekt muzyczny utalentowanej pianistki i kompozytorki młodego pokolenia, Agnieszki Szczepaniak. Autorka przedstawia odbiorcy muzykę pozbawioną schematów, wymykającą się stereotypowej klasyfikacji. Stosuje niespotykane połączenia stylistyczne i instrumentacyjne. W jej nowatorskich i ekscentrcznych kompozycjach nokturn staje się namiętnym tangiem, elektryzujący drum’n’bass wyrasta z chopinowskiego impromptu, ludowy motyw mazurka okazuje się inspiracją dla mrocznego trip-hopu. Wirtuozowsko potraktowany fortepian dialoguje z syntezatorem i elektroniką, wiolonczela i akordeon z gitarą elektryczną, a drapieżny beatbox okazuje się doskonałym towarzyszem eterycznego sopranu. Muzyka Szczepaniak to pomost pomiędzy muzyką klasyczną, a szeroko rozumianą muzyką rozrywkową. W efekcie powstaje widowisko muzyczne składające się z wielowątkowych utworów, w których chopinowskie motywy zostają wciągnięte w labirynt niczym nie skrępowanej fantazji twórczej Agnieszki Szczepaniak.

Do współpracy autorka zaprosiła uznanych, starannie dobranych muzyków o otwartych umysłach, bedących w stanie wyjśc poza granice możliwości swoich instrumentów, bo tylko tacy mogli sprostać jej awangardowym pomysłom muzycznym. Tak też stało się w przypadku nietypowego wykorzystania w projekcie głosu ludzkiego. Justyna Steczkowska magnetyzuje barwą, balansuje na granicy ultradźwięków, Urszula Dudziak eksperymentuje i przetwarza, Tomasz Lach energetyzuje rytmem, żongluje brzmieniami.

Projekt “Ale SZOPKA” miał swoją premierę 28 lutego 2010 r. w studiu koncertowym im. A. Osieckiej w radiowej Trójce. Od tego czasu niejednokrotnie spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności na rozmaitych scenach (m.in.festiwal La Folle Journee w Warszawie, Chopin The Course w Gdyni, koncert finałowy obchodów roku chopinowskiego w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Koncert Nadzwyczajny w warszawskim Och Teatrze).

Debiutancki album Agnieszki Szczepaniak to muzyczna podróż poprzez bajkową krainę na pograniczu jawy i snu, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych…

Agnieszka Szczepaniak – fortepian, syntezator analogowy, elektronika
Justyna Steczkowska – wokal
Urszula Dudziak – wokal, głos preparowany
Agnieszka Lach – skrzypce, gitara elektryczna, elektronika
Natalia Brzozowska – gitara basowa
Tomasz “Tomson” Lach – beatbox, głos preparowany
Mikołaj Majkusiak – akordeon
Mikołaj Pałosz – wiolonczela
Hubert Zemler – perkusja
Krzysztof Szmańda – perkusja

utwór “Gdybym Ja”
inf. nadesłane