L.A. Noire Official Soundtrack to ścieżka dźwiękowa do gry o takiej samej nazwie. Muzyka to inspiracje jazzowe z lat 40 ubiegłego wieku, które finalnie zostały nagrane w legendarnym londyńskim studio Abbey Road Studios. Gracze usłyszą kompozycje Andrew Hale. Na płycie znajdziemy nowoczesne wcielenia piosenek z minionego okresu. Dodatkowo gracze L.A. Noire znajdą blisko 30 licencjonowanych standardów jazzowych w samej grze, w tym utwory takich gwiazd jak: Billy Holiday, Ella Fitzgerald czy Louis Armstrong. Drugim wydawnictwem, które powstało przy współpracy z Verve Records to L.A. Noire Remixed.

Będzie to EPka, która premierę będzie miała 24 czerwca. EPka zawiera 6 zremiksowanych standardów jazzowych z lat 30. i 40. – największe przeboje Billie Holiday, Elli Fitzgerald, Louisa Jordana, Diny Washington, Gene’a Krupy i Lionela Hamptona miksowane przez takich DJ’ów, jak: Dave Sitek (TV on the Radio), DJ Premier (Jay-Z, 50 Cent, Kanye West), Truth & Soul (Amy Winehouse, Aloe Blacc, Adele), Ticklah (Sharon Jones & The Dap-Kings), Midnight Sun (Midnight Magic) oraz Detroit techno/house innovator Moodymann.które były interpretowane przez jednych z najbardziej uznanych DJ-ów, producentów, miksujących na świecie: Dave Sitek, DJ Premier i Truth&Soul.

Przyszłość spotyka się z przeszłością nie tylko na innowacyjnej grze L.A. Noire wydanej przez Rockstar Games (Grand Theft auto IV, Red Dead Redemption) i Team Bondi, lecz także na towarzyszącej projektowi płycie, na której znajdują się klasyczne przeboje jazzowe w opracowaniu największych obecnych artystów sceny didżejskiej. Ostatnia część serii „Verve Remixed” zainspirowana jest ponadczasowymi utworami muzycznymi wykorzystanymi w grze.

Tracklist:

1. Stone Cold Dead In The Market (Ticklah remix) – Louis Jordan and Ella Fitzgerald
2. Hey-Ba-Ba-Re-Bop (Midnight Sun remix) – Lionel Hampton
3. Slick Chick (David Andrew Sitek remix) – Dinah Washington
4. Ain’t Nobody Here But Us Chickens (DJ Premier remix) – Louis Jordan
5. Sing Sing Sing (Truth & Soul remix) – Gene Krupa
6. That Ole Devil Called Love (Moodymann remix) – Billie Holiday

inf./fot. materiały prasowe