Znamy już szczegółowy program Pozytywnych Wibracji 2011. Światowe gwiazdy – Seal, Raphael Saadiq, De Phazz oraz wielu innych. Wybuchowa i energetyczna mieszanka pozytywnych dźwięków – pięć gwiazd zagranicznych i trzy polskie wystąpią w weekend 22 i 23 lipca na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku.

Program Pozytywne Wibracje Festival 2011:

PIĄTEK 22 lipca
19.00 – Muariolanza
19.45 – James Taylor Quartet
20.45 – De Phazz
22.30 – Raphael Saadiq

SOBOTA 23 lipca
19.00 – Marcin Nowakowski
19.45 – Pilichowski Band
20.45 – Count Basic
22.30 – Seal


W piątkowy wieczór 22 lipca zagra Raphael Saadiq z zespołem, jeden z najważniejszych artystów muzyki soul młodego pokolenia. Artysta, nazywany prekursorem stylu neo–soul w muzyce, współpracował ze światowej sławy muzykami takimi jak The Roots, Whitney Houston, Snoop Dogg, Joss Stone, Jay-Z, D’Angelo, TLC, Mary J. Blige. Sensacją jest fakt, że wystąpi w Polsce po raz pierwszy.
Koncert Raphaela Saadiq poprzedzi występ doskonale znanej polskim fanom, popularnej w naszym kraju formacji De Phazz – grupy tworzącej przebojowe utwory o lekkich i przyjemnych dla ucha brzmieniach elektro i lounge, a także znanego z pierwszych wydań kompilacji „Pozytywne Wibracje” James Taylor Quartet. Słynny kwartet grającego na organach Hammonda Jamesa Taylora, jednego z najznakomitszych instrumentalistów świata, odwiedzi nasz kraj po raz pierwszy! Również w piątek zagra rewelacyjna formacjaMuariolanza, pierwsi w Polsce przedstawiciele muzyki ambient-funk-jazz, łączącej ambientowe przestrzenie z jazzową improwizacją i funkowym groovem.

Sobota 23 lipca – drugi dzień PWF 2011 – również zapowiada się gorąco. Przed wielką gwiazdą festiwalu Seal’em, po raz pierwszy w Polsce wystąpi znana gwiazda muzyki acid jazz – zespół Count Basic w składzie m.in. Peter Legat – gitarzysta i lider zespołu oraz Kelli Sae, obdarzona niespotykanym „czarnym” głosem wokalistka. W sobotę zagra także znana polska formacja Pilichowski Band, zespół jazz-funk-rockowy założony przez jednego z najlepszych polskich basistów – Wojtka Pilichowskiego. Z kolei występ Marcina Nowakowskiego będzie gratką dla miłośników smooth-jazzowych dźwięków saksofonowych.

Niekwestionowaną atrakcją i zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie koncert światowej sławy brytyjskiego króla soul i r&b – Seal’a, wielokrotnego laureata nagród BRIT Awards, MTV i Grammy, autora m.in. takich przebojów jak „Kiss From a Rose”, „Fly like an Eagle” oraz „Crazy”.  Uwielbiany za swój charakterystyczny, zachrypnięty, ciepły głos, genialny wokalista, absolutny mistrz pozytywnych brzmień, od dwóch dekad odnosi nieustające sukcesy. Jego występ na festiwalu w Białymstoku będzie niezapomnianym przeżyciem i prawdziwą ucztą muzyczną!

Festiwalowy weekend 22-23 lipca 2011 przejdzie do historii, jako jeden z najlepszych festiwali? Mamy taką nadzieję, gwiazdy biorące udział w festiwalu gwarantują niezapomnianą dawkę dobrej muzyki.

info. eventim.pl/strona organizatora/fot. materiały prasowe