Wiadomo nie od dziś, że Wojtek Pilichowski jest jednym z najlepszych basistów w naszym kraju. Dlatego też on i jego zespół poprowadzą tegoroczne warsztaty instrumentalne BRUK Festivalu w ramach Europejskich Dni Sztuki i Kultury Ulicznej, które odbędą się w dniach od 27 czerwca do 7 lipca 2011 roku.

Zajęcia odbywać się będą w czterech grupach, z których każda odpowiada tematycznie jednemu instrumentowi. Organizatorzy przygotowali specjalne stanowiska do ćwiczeń oraz pokazów, wykładów i performance`ów, aby zapewnić uczestnikom możliwie najlepsze warunki.

Głównym założeniem warsztatów jest rozwój umiejętności gry na instrumentach pod okiem jednych z najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce. Udzielane będą indywidualne konsultacje oraz przekazana zostanie wiedza na temat nowoczesnych technik aranżacji utworów, w  szczególności w stylach R&B, hip – hop oraz soul.

Najlepsi uczniowie warsztatów wezmą udział w finałowym pokazie BRUK MEGA SHOW, który będzie przygotowywany pod okiem mistrzów.

W prowadzeniu zajęć najlepszemu basiście w Polsce – Wojtkowi Pilichowskiemu towarzyszyć będzie jego zespół –Pilichowski Band, w składzie:

– Gitara – Artur „ Boo-Boo” Twarowski
– Instrumenty klawiszowe – Tomasz Świerk
– Perkusja – Tomasz  „Żaba” Mądzielewski

Cena warsztatów kształtuje się następująco – 600 PLN bez zakwaterowania oraz 1050 PLN z noclegiem. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej www.brukfestival.pl oraz na profilu na portalu społecznościowym Facebook:www.facebook.com/brukfestival. Osoby niepełnoletnie mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach za pośrednictwem firmy ALMATUR. Oferta obejmuje cenę warsztatów oraz opłatę zorganizowanych wakacji przezALMATUR. Zawiera ona zakwaterowanie, wyżywienie, opiekuna grupy, kierownika, opiekę medyczną oraz ubezpieczenie. Ten wariant kosztuje 1550 PLN.

Wojtek Pilichowski jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 płyt. Współpracował z wieloma artystami, między innymi z: Edytą Górniak, Zbigniewem Hołdysem, Natalią Kukulską, Janem Borysewiczem, Anną Maria JopekKasią Kowalską. Solowe produkcje Wojtka osiągnęły nakład ponad 80.000 egz.