Nowojorski kwartet kontrabasisty Michaela Batesa Outside Sources z wirtuozem puzonu Samuelem Blaserem przyjeżdża na pierwsze tournee po Polsce, w dn. 7 – 10 maja br.  Koncertu odbędą się w Bydgoszczy, Andrychowie, Warszawie i Sopocie.

7.05 Bydgoszcz, Mózg
8.05 Andrychów, Klub Pod Basztą
9.05 Warszawa, Jazzownia Liberalna (Rynek Starego Miasta)
10.05 Sopot, Jazz Travel@Versalka

Michael Bates Ouside Sources:
Michael Bates – kontrabas
Samuel Blaser – puzon
Robin Verheyen – saksofon
Jeff Davis – perkusja

Outside Sources Michaela Batesa to ekscytujący kwartet nowojorskich wirtuozów. Grupa gra kompozycje zainspirowane muzyką jazzową, klasyczną i szeroko pojętą modern music . Inspiracją dla zespołu jest twórczość m.in. Bad Brains, czy Ornette Colemana. Słuchając Outside Sources odbiorca odnajduje się w przestrzeni muzycznej gdzie dźwięki skomponowane i precyzyjnie zaaranżowane mieszają się ekscytująco z improwizacją.

Michael Bates – lider kwartetu – to uznany nowojorski kompozytor i kontrabasista, który współpracował m.in. z takimi muzykami jak Russ Johnson, Chris Speed, Dave Douglas, Michael Blake, Gerald Cleaver, Dan Weiss, ZIv Ravitz, George Garzone, Michael Sarin. Bates na początku grał w grupach hardcore i punk rock. W jego dalszej, poważnej, jazzowej karierze ta estetyka wpłynęła na jego kompozycje i improwizacje czyniąc je niezwykle oryginalnymi i otwartymi.

Pozostali muzycy kwartetu to uznani muzycy jazzowi. Robin Verheyen (saksofon), Samuel Blaser (puzon), Jeff Davis (perkusja) współpracowali m.in. z takimi artystami jazzu jak Roy Hargrove, Maria Schneider, Branford Marsalis, Toots Thielemans, Ravi Coltrane, Gerry Hemingway czy Paul Motian.

Organizacja trasy: Izumi Productions

inf. Jazz Forum/fot. materiały prasowe