Najbliższe dni we Wrocławiu fanom dobrej muzyki z pewnością nie umożliwią odpoczynku. Miasto już jutro zostanie opanowane przez gitarzystów, którzy przybędą na Rynek, aby pobić Rekord Guinnessa, a później wziąć udział w koncertach światowych gwiazd. Weekend majowy także zapowiada się interesująco – tradycyjnie już na Wyspie Słodowej podczas 3-majówki wystąpią polskie znakomite zespoły i znani artyści.

Sobota, 30 kwietnia to we Wrocławiu dzień bicia gitarowego Rekordu Guinnessa. Tysiące zebranych miłośników gitary zagra razem kultowe „Hey Joe” Jimiego Hendrixa na Rynku. Uczestniczyć w tym wydarzeniu będą także światowego formatu gwiazdy, m.in. amerykański gitarzysta jazzowy i wybitny kompozytor Al di Meola, Neil Zaza – amerykański wirtuoz gitary elektrycznej oraz brytyjski bluesowo-rockowy zespół Ten Years After.

Wszyscy wymienieni artyści wystąpią także wieczorem podczas dużego koncertu na Wyspie Słodowej. Tegoroczny Thanks Jimi Festival ponownie zaprezentuje twórczość wybitnych gwiazd, które mogą pochwalić się nieprzeciętną techniką gitarowego grania i brzmienia. Zapowiada się zatem bardzo udane Wrocławskie Święto Gitary.

Natomiast na 2 i 3 maja na Wyspę Słodową zaproszono śmietankę polskich wykonawców i muzyków. Na wrocławskiej 3-majówce zagrają m.in. Strachy Na Lachy, Happysad, Myslovitz, Dżem, Paweł Kukiz i Piersi, Tworzywo Sztuczne, Kazik Na Żywo, Dezerter, Hey, Coma, Monika Brodka czy StarGuardMuffin. Pojawią się zatem zarówno artyści, którzy popularność zdobyli niedawno, jak i klasyka polskiej muzyki. Na Wyspie usłyszymy brzmienia rocka, pop i bity reggae, a jak zapowiadają organizatorzy będzie to po prostu mieszanka wyśmienitej polskiej muzyki.

Szczegółowy plan koncertów i informacje o biletach można znaleźć na www.wrockfest.pl.

 

29.04.11 godz.19.00 hala Orbita, ul. Wejherowska 34
Thanks Jimi Festival 2011 – dzień pierwszy
Hendrix Symfonicznie
Steve Hackett Acoustic Trio

30.04.11 godz.10.00 Rynek
Gitarowy Rekord Guinnessa

30.04.11 godz.17.00 Wyspa Słodowa
Thanks Jimi Festival 2011 – dzień drugi
AL. DI MEOLA
NEIL ZAZA
TEN YEARS  AFTER
ACID DRINKERS’ ROCK GUITAR GUIDE
1.05.11 godz.20.00 Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38
Thanks Jimi Festival 2011 – dzień trzeci
WOJTEK PILICHOWSKI BAND

2.05.11, godz. 13.00, Wyspa Słodowa
3-majówka 2011
StarGuardMuffin
Brodka
Happysad
Strachy Na Lachy
Myslovitz
KNŻ

3.05.11, godz. 13.00, Wyspa Słodowa
3-majówka 2011
Fisz Emade Tworzywo Sztuczne
Dezerter
Piersi
Dżem
Hey
Coma

Więcej informacji: www.wrockfest.pl

info. nadesłane/fot. nadesłana