Przeszukując swój garaż, Jensen Karp natrafił na dwie stare płyty, podpisane „Kanye West”. „Sądzę, że to niepublikowane wcześniej, pierwsze bity tego producenta” – oznajmił wszem i wobec. Sprawdźmy.

„Płyty pochodzą z okresu, kiedy działałem w wytwórni Interscope. Czyli okolice 2001 roku. Byłem bardzo zdziwiony, gdy je znalazłem. Dwa stare krążki, podpisane tylko: Kanye West” – zdradził Karp, dzieląc się jednocześnie znaleziskiem. Jensen poznał się z gwiazdorem już na początku swojej muzycznej drogi. Nakładem Interscope Records miał się ukazał jego debiut „Your Housekeeper Hates You” z udziałem m.in. Redmana, Will.I.Ama, Sugar Ray oraz samego Westa. Wytwórnia z planów jednak się wycofała, a Karp przeniósł się do firmy EMI. Odchodząc z Interscope zabrał ze sobą nie tylko sporo przydatnych kontaktów, ale także dwa krążki wypalone najprawdopodobniej przez jego nowego kolegę. Przypomniał sobie o nich jednak dopiero dziesięć lat później.

„Sądzę, że to pierwsze bity Kanye Westa jako producenta. Nagrania pokazują wyraźnie, jak na przestrzeni lat zmienił się ona sam i jego muzyka. Dziś jest niesamowity”.

 

Posłuchajmy:


inf. era garden/fot. era garden