5 maja występem w gdyńskim Blues Club mini trasę koncertową rozpoczną Magdalena Piskorczyk i szwedzki gitarzysta Slidin’ Slim.  Artyści wyruszają na wspólną trasę na 4 koncerty; dwa w Polsce (Gdynia 5.05; Poznań 8.05) oraz 2 w Niemczech (Bugewitz – Kulturverein weitblick, Mühlengraben, Dorfstrasse 47 6.05; Zehdenick – Klostergalerie Zehdenick, Am Kloster 7.05).

Trasa koncertowa to uhonorowanie przeszło dwuletniej współpracy artystów, którzy pierwszy raz spotkali się w 2009 roku na koncercie w Tarnobrzegu.

Pierwszy wspólny występ Magdaleny Piskorczyk i Slidin’ Slima odbył się na Festiwalu Satyrblues w Tarnobrzegu. Historia tego występu jest zadziwiająca, dwoje nieznających się muzyków spotkało się dzień wcześniej na lotnisku w Warszawie, aby przedyskutować wspólny występ. Magda i Slidin’ poprzedzili swój występ krótką próbą dźwiękową. Efekt był zaskakujący, a publiczność zachwycona koncert z planowanych 15 minut przedłużył się do 45 minut.

W zeszłym roku ukazała się płyta będąca zapisem koncertu w Tarnobrzegu “Live at Satyrblues”. Artyści na kanwie sukcesu postanowili ponownie się spotkać  na wspólnym występie tym razem w Szwecji.

 

info prasowe/fot. strona bluesclub.pl