Przedstawiamy Wam kilka premier, które miały miejsce w trakcie świąt. Wybraliśmy te, które według nas były najciekawsze.

Raphael Saadiq „Stone Rollin'” (premiera 25.04.2011)
Raphael Saadiq – jeden z czołowych reprezentantów 'old-schoolowego R&B’, znany z płyt solowych, formacji Lucy Pearl i Tony! Toni! Tone! jak i uznany producent wielkich swiatowych gwiazd (od The Roots i Snoop Dogga po Stevie’go Wondera czy Whitney Houston) powraca w piątym krążkiem w karierze. Następca trzykrotnie nominowanego do nagród Grammy albumu „The Way I See It”, „Stone Rollin’” to hołd dla brzmienia soul lat 60. i 70-tych, przyprawiony nowoczesnymi smaczkami. Bogate aranżacje, anielsko brzmiące chóry, gościnny udział orkiestry jazzowej, Yukimi Nagano (wokalistki Little Dragon) i Larry’ego Dunna (Earth, Wind & Fire) – to tylko niektóre z niespodzianek, jakie znajdziemy na tej płycie. Piosenką promującą album jest utwór „Radio”.

 

Jennifer Hudson „I Remember Me” (premiera 25.04.2011)
Druga płyta amerykańskiego objawienia muzyki r’n’b – Jennifer Hudson. Jennifer jest finalistką amerykańskiej edycji programu „Idol”, ma tez za soba doświadczenia w filmach, grając u boku np. Beyonce w długometrażowym filmie „Dreamgirls”, za rolę w którym otrzymała Oscara, czy tez drugoplanową rolę w kinowej ekranizacji kultowego serialu „Sex w wielkim mieście”, do którego też wykonała muzyczny motyw przewodni. Album 'I Remeber Me’ promowany jest przez singiel 'Where You At’. Piosenki na nowy album Jennifer napisały min. Alicia Keys i Diane Warren.

 

Mary Mary „Something Big” (premiera 25.04.2011)
Pamiętacie pogodny przeboj 'Shackles’, który prawie dekadę temu królował w stacjach radiowych na całym świecie? Wykonywały go siostry Tina i Erica występujące pod pseudonimem Mary Mary. R&B z lekko-chrześcijańskim przesłaniem spodobało się wówczas tak bardzo, że Mary Mary szybko weszły go panteonu gwiazd R&B i każda ich nowa propozycja płytowa oczekiwana była z niecierpliwością (i chętnie też kupowana – do dzisiaj Mary Mary sprzedały łącznie 5 milionów płyt). Nowy krążek to 12 kompozycji wyprodukowanych przez Warryn Campbell (Kanye West, Alicia Keys, Missy Elliot, Xzibit), prywatnie mąż jednej w wokalistek. Piosenką promującą płytę „Something Big” jest kompozycja „Walking”, której współautorką jest sama Crystal Waters!

 

Robert Johnson „The Centennial Collection” (premiera 25.04.2011) Robert Leroy Johnson to amerykański muzyk, gitarzysta, wokalista i autor tekstów urodzony 8 maja 1911roku w Hazlehurst w Stanach Zjednoczonych. Muzyka, którą tworzył spowodowała, że okrzyknięto go mianem króla gitary bluesowej. Johnson wypracował własny, dobrze rozpoznawalny styl. Do grania na gitarze akustycznej wykorzystywał techniki flażoletu i bottleneck. Teksty jego piosenek traktowały o alkoholu, kobietach, piekle i śmierci.W 1980 roku Robert Johnson został wprowadzony do Blues Hall of Fame, a w 1986 roku do Rock & Roll Hall of Fame. Magazyn Rolling Stone umieścił Johnsona na piątym miejscu w rankingu 100 najlepszych gitarzystów w historii świata.Robert Johnson to jedna z największych postaci amerykańskiego bluesa, to legenda, która do dziś wpływa na całe pokolenia artystów i słuchaczy. Wpływ twórczości Roberta Johnsona widzimy w muzycznych produkcjach między innymi Muddy Watersa („32-20 Blues”), Elmora Jamesa („I Believe I’ll Dust My Broom”), Juniora Parkera („Sweet Home Chicago”), Johna Hammonda Jr („Milk Cow’s Blues Łydka”), The Rolling Stones („Love In Vain”, „Stop Breakin 'Down Blues”), Johna Mayalla („Ramblin’ On My Mind”), Erica Claptona („Cross Road Blues”), Johnna Wintera („When You Got a Good Friend”), Paula Butterfielda i Bonnie Raitta („Walkin 'Blues”), Fleetwood Mac i ZZ Top („On My Trail Hellhound” ), Led Zeppelin („Traveling Riverside Blues”), Keb 'Mo’ („Preachin 'Blues”), Cassandry Wilson („Come On In My Kitchen”), i wielu, wielu innych.

 

I którą płytę wybierzecie?? :)