Większość polskiego społeczeństwa raczej nie słucha muzyki soul czy r&b. Szczerze, nie wiem z czego to wynika. Mimo to jest mnóstwo nowych zespołów, które taką muzykę tworzą – chwała im za to. Jednym z takich zespołów jest The Cookies.

The Cookies to grupa muzyków w Warszawy. Grają razem już długo, w różnych składach i konfiguracjach – w końcu postanowili zrobić swój autorski projekt. Na koncertach prezentują mix od prostego stylu do kosmicznych brzmień, od akustycznego soulu po synthowe electro bity od rytmicznego, twardego nawijania po melodyjny wokal. Za perkusją zasiada Tomasz Zachara, na klawiszach zawiaduje Agnieszka Gruczek, bas/kontrabas obsługuje Zbyszek Grochowski, na gitarze gra Tymoteusz Miłowanow, wokal i nawijki serwuje Karolina Raas Kiesner. Bywa, że trafi nam się wyschnięty kawałek-wymagający wysiłku aby go przełknąć, czasem trafi się gryz z zacnym kawałkiem czekolady, soczysty orzech a czasem zamoczymy go w mleku, żeby był miękki i przyjemny, czasem poczujemy palący aromat ostrych przypraw. Lubimy jak posmak chodzi za nami godzinami, lubimy to poczucie niedosytu i wspomnienie dobrze wykorzystanych zmysłów. Właśnie brak świadomości jaki kawałek za chwilę ugryziemy nakręca nas na różnorodność. Nigdy nie dadzą nam tego hurtowo produkowane, idealnie powielane, chemiczne wyroby.

Niedawno wydali swoją pierwszą płytę demo, którą możecie ściągnąć TUTAJ. Ewentualnie dla tych, którzy ściągać nie chcą utwory z demo poniżej.