W internecie można posłuchać kompilacji wczesnych, niepublikowanych produkcji Kanye’go Westa.

Debiutanckie nagrania twórcy albumu „My Beautiful Dark Twisted Fantasy” pochodzą z 2001 roku, a ich droga do publikacji, wygląda dość interesująco. Wokalistka zespołu Hype Men, Jennifer Karp, robiąc porządki w swoim przydomowym garażu natrafiła na zakurzoną płytę CD z podpisem „Raper Interscope”. Po włożeniu płyty do odtwarzacza, okazało się, że autorem kompilacji jest nie kto inny jak Kanye West, zaś utwory pochodzą z czasów, gdy raper i producent starał się o kontrakt z wytwórnią Interscope Records.

Przed dziesięcioma laty, Karp i West zaprzyjaźnili się, więc artystka nie miała problemów ze skojarzeniem swojego dawnego kolegi.

Jennifer Karp postanowiła zaprezentować światu te nagrania, pisząc na swojej stronie: „Myślę, że ten zbiór wczesnych beatów Kanye, pokazuje muzyczną drogę którą przeszedł, nawet jeśli niektóre z tych produkcji nie brzmią jak to, co robi teraz. (…) Pamiętam go jeszcze z czasów, kiedy uciekał ze studia przed północą by zdążyć na ostatni pociąg do rodzinnego domu. Jestem dumna, że mogłam uczestniczyć w początkach jego muzycznej drogi.

Płyty „Kanye West First Beats Disc 1” można posłuchać w całości tutaj.
Już niebawem usłyszymy nowy album Kanye Westa nagrany wraz z raperem Jayem-Z. Krążek „Watch The Throne” promowany jest singlem „H.A.M”.

Djbooth.net/biltnews