Regina Carter wystąpi z premierowym programem wiosną 2011 jedynie na dwóch koncertach w Europie: Regina Carter wraz z “Reverse Thread” będzie gościem Ery Jazzu 14 kwietnia w warszawskim klubie Palladium. Artystka uznawana za najlepszą skrzypaczkę jazzową i jedną z najbardziej ekspresyjnych solistek.

Jej kariera jest jak prawdziwe crescendo sukcesu, które nigdy nie przestaje brzmieć. Jak sama mówi ma misję do spełnienia: jej zadaniem jest pozostawienie swojego wkładu w muzykę i zrobienie tego na swoich warunkach. Niezaprzeczalnym jest fakt, iż podczas koncertów ma się wrażenie, ze Regina Carter i jej grupa mają przed oczami cel swojej misji, a do tego niekończące się zasoby energii, czym w uroczy i zabawny sposób zdobywają coraz to nową publiczność na całym świecie. W grudniu 2001 Regina Carter pojechała do Włoch tworzyć historię i jako pierwsza wykonawczyni jazzowa i Afro – Amerykanka zagrała na Il Cannone – skrzypcach należących do samego mistrza Niccolo Paganiniego. W niecały rok później wróciła do Genui by nagrać na tychże skrzypcach album “Paganini: After a Dream”. Współpracowała z wieloma artystami z pogranicza jazzu. Muzyka Reginy Carter zatacza szerokie kręgi, jej inspiracje sięgają od R&B, przez East Indian, aż do muzyki klasycznej.

Do tej pory ma na swoim koncie osiem solowych albumów:
“Regina Carter” (1995)
“Something For Grace” (1997)
“Rhythms Of The Heart” (1999)
“Motor City Moments (2000)
“Freefall” (2001) (nagrany we współpracy z pianista Kennym Barronem, który to album dostał nominację do nagrody GRAMMY w roku 2002)
“Paganini: After a Dream” (2003)
“I’ll be seeing you…” (2006)
“Reverse Thread” (2010)

 

ERA JAZZU – REGINA CARTER
14.04.2011, godz. 20.00 Warszawa – Palladium

Bilety w cenie: 150/100