Mor Karbasi w listopadzie wystąpi w ramach Morze Muzyki

Mor Karbasi to jedna z największych gwiazd muzyki świata (world music). Artystka była w tym roku gwiazdą Siesta Festival, imprezy której pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest Marcin Kydryński. Zainteresowanie jej występem było tak wielkie (Mor dwukrotnie zapełniła szczelnie Filharmonię na Ołowiance!), że artystka zdecydowała się szybko powrócić do Polski. Ta charyzmatyczna wokalistka uważana jest przez krytyków i publiczność za następczynię Yasmin Levy. Twórczość Mor Karbasi jest wędrówką w region Morza Śródziemnego śladami Żydów sefardyjskich wypędzonych w XV wieku z Hiszpanii.

Ojciec artystki jest pochodzenia perskiego, przodkowie matki są z Maroka. Sama Mor urodziła się już w Jerozolimie, gdzie rodzina osiadła przed pokoleniami. Jej dziadek był tam szanowanym rabinem, specjalistą od Kabały, a babka została wybrana przez społeczność na mekonenet, swoistą „płaczkę”, która żegna umarłych tradycyjnymi pieśniami.

Mor najczęściej śpiewa w zanikającym języku ladino – starohiszpańskim z silnymi wpływami hebrajskiego, a w swoich kompozycjach czerpie z bogactwa flamenco, fado i tradycji arabskiej. Jest twórczość to unikalne spojrzenie na barwny tygiel kultur jakim jest Półwysep Iberyjski.

Na nowej płycie Mor (Ojos de Novia) wśród zaproszonych gości słyszymy między innymi Richarda Bonę i Tomatito, gwiazdę gitary flamenco.

MOR KARBASI
6 listopada 2017, godz. 19.00
Szczecin, Filharmonia
Bilety w internecie: www.bilety.fm, www.eventim.pl
Punkty sprzedaży: bilety.fm na Zamku Książat Pomorskich w Szczecinie oraz salony Empik, Media Markt i Saturn w całym kraju // informacje o biletach: bilety@koncerty.com tel. kom.: 515.759157