8 grudnia, pod szyldem wytwórni Dead Oceans, ukaże się debiutancki krążek pianisty Toma Rogersona zatytułowany „Finding Shore”. Album powstał we współpracy z Brianem Eno.

„Motion In Field” to pierwszy zwiastun tego wydawnictwa.

„Finding Shore” to muzyczny zapis doświadczeń artysty, począwszy od jego dzieciństwa aż po dziś dzień. Rogerson, jako 17-latek, pobierał lekcje gry u kompozytora Harrisona Birtwistle’a, równocześnie pracując jako pianista salonowy w podupadającym hotelu w Peterborough. Kiedy mieszkał w Nowym Jorku grał jazz, nagrywał utwory z Reidem Andersonem z The Bad Plus, jednocześnie robił karierę w post-rockowej grupie Three Trapped Tigers. Choć cieszył się tym doświadczeniem, przyznaje, że była to „zdecydowanie taktyka defensywna”. Wszystko wydawało się ucieczką od świata muzyki klasycznej.

Podczas pierwszego spotkania z Brianem Tom w ogóle nie rozmawiał o muzyce. Połączyły ich wspólne korzenie i dorastanie w hrabstwie Suffolk, w miasteczku Woodbridge we wschodniej Anglii. Ten wspólny mianownik znalazł odzwierciedlenie na płycie.

„Grając utwory, które skomponowaliśmy z Brianem wyraźnie słyszę dzwony z Woodbrigde, śpiew ptaków czy szum wiatru w trzcinie. Te nasze wspólne korzenie przenikają do mojej muzyki, ale odnajdziemy je również na ambientowych płytach Briana” – mówi Tom.

TOM ROGERSON WITH BRIAN ENO

Tracklista: 1. Idea of Order at Kyson Point // 2. Motion in Field // 3. On-ness // 4. March Away // 5. Eastern Stack // 6. Minor Rift // 7. The Gabbard // 8. Red Slip // 9. Quoit Blue // 10. Marsh Chorus // 11. An Iken Loop // 12. Chain Home