Emeli Sandé zaprasza nas na parkiet. Wokalistka przyzwyczaiła nas do pięknych ballad, czyżby chciała zrezygnować z plakietki balladowej? Wszystko na to wskazuje. Właśnie ukazał się jej nowy utwór zatytułowany „Starlight”. Musimy przyznać, że taka Emeli bardzo nam się podoba. Posłuchajcie.

„Starlight” jest prawdziwym odwzwierciedleniem aktualnego momentu mojego życia – tworzenie muzyki sprawia, że jestem prawdziwie szczęśliwa. Zakochiwanie się jest magicznym uczuciem – o tym właśnie jest moja najnowsza piosenka! Pisanie „Starlight” było naturalnym procesem i naprawdę mam nadzieję, że słuchając tych dźwięków ludzie poczują się lepiej, podniosą się i będą wolni.

Utwór zapowiada nową EPkę „Kingdom Coming”, która ukaże się 3 listopada!

Wiele się wydarzyło w życiu Emelie Sandé w ciągu ostatnich pięciu lat, od momentu wydania znakomitego debiutu „Our Version Of Events”. Album nie tylko okazał się najlepiej sprzedającą się płytą 2012r., i drugą najlepiej sprzedającą się płytą 2013r., ale też spędził aż 7 tygodni na 1. miejscu UK Album Chart i zdobył status 7-krotnej platyny! Artystka została również nagrodzona aż trzema statuetkami Brit Awards (Critics Choice, Best Album, Female Solo).

W ubiegłym roku ukazał się drugi album artystki „Long Live The Angels”, który był najlepiej sprzedającym się kobiecym albumem w UK nagrodzonym statuetką BRIT Award w kategorii ‘Best Female’. Tym samym Emeli Sandé jest czterokrotną laureatką BRIT Award!