Agencja Muzyczna zaprasza na koncert jednego z najpopularniejszych obecnie pianistów jazzowych w Japonii. „Makoto Kuriya – samuraj jazz. Koncert fortepianowy solo” odbędzie się już 28 marca 2017 r. o godz. 19:00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie ul. Myśliwiecka 3/5/7. Gościem specjalnym będzie wirtuoz trąbki Jerzy Małek. Towarzyszyć mu będą Andrzej Święs – kontrabas i Michał Miśkiewicz – perkusja.

Program:

W pierwszej części koncertu pianista wykona własne utwory i znane wszystkim standardy jazzowe w nowych interpretacjach na fortepian solo. W drugiej dołączą goście.

Wykonawcy: Makoto Kuriya – fortepian /// Gościnnie:  Jerzy Małek – trąbka // Andrzej Święs – kontrabas // Michał Miśkiewicz – perkusja

Link do sprzedaży biletów: https://polskieradio.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/152121
Link do wydarzenia na Fb: https://www.facebook.com/events/706909126145698/

Makoto Kuriya

Urodzony w Kobe w Japonii, ukończył West Virginia University, studiował również na Uniwersytecie w Pittsburghu, gdzie współpracował z Nathanem Davisem. Lata 80. w większości spędził w Stanach Zjednoczonych gdzie m.in koncertował z zespołem Chucka Mangione, dwukrotnego zdobywcy prestiżowej nagrody „Grammy”. Współpracował w tym czasie z takimi artystami jak Donald Byrd, James Moody, Toots Thielmans i Curtis Fullet.

Od 2001 r. Kuriya kompomuje i jest producentem Ken Hirai – odnoszącego ogromne sukcesy japońskiego artysty muzyki popularnej. W 2002 r. skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu “Nitaboh”, która została nagrana z udziałem z Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie. W 2004 r. Kuriya zaprosił do współpracy Harbie Hancocka, z którym wystąpił na Tokyo Jazz Festival.

W kolejnych latach koncertując na całym świecie, wziął udział w wielu projektach m.in. z saksofonistą Masataka Hirano przy albumie „Jurassic: Masataka Hirano Meets Makoto Kuriya”, uhonorowanego wieloma nagrodami.

W 2011 r. z okazji 20-lecia debiutu płytowego ukazał się album “Art for life”, do udziału w którym zaprosił 27 artystów. W 2013r. zaproszony do współtworzenia Makoto Kuriya & Sylwester Ostrowski Quintet, z którym nagrał płytę “Just music” wielokrotnie występował w Japonii, i w Polsce. Aby uczcić 120-lecie relacji dyplomatycznych pomiędzy Japonią i Brazylią, zrealizował z brazylijską wokalistką Joyce Moreno trasę koncertową w Brazylii. Wydany wiosną 2016 r. nagrany w systemie DSD album zespołu Threesome “Cubic Magic” otrzymał nagrodę “Professional Music Recording Award of Japan“ Japońskiego Stowarzyszenia Studiów Nagraniowych. Również nagrany w systemie DSD album “Accoustic Weather Report”, wydany latem 2016 r. przez wytwórnię Sony Records, okazał się być najlepiej sprzedającym się w 2016 r. albumem gatunku jazz & fusion na japońskim Amazonie. Na płycie znalazły się nowe aranżacje utworów, zespołu Weather Report. Obecnie Kuriya jest również dyrektorem muzycznym programu TV “Jazzy Live Show”.