Znamy support majowej trasy Sóley. Koncerty islandzkiej wokalistki w Poznaniu, Warszawie i Katowicach poprzedzą występy znakomitej JOSIN!

Córka pary śpiewaków operowych Josin dorastała w świecie muzyki. Od dziecka uczyła się gry na pianinie, zaś pierwsze piosenki zaczęła komponować jako 14-latka.

Zadebiutowała w 2015 roku piękną EPką „Evaporation”, zaś niedawno przypomniała o sobie świetnym singlem „Oceans Wait” wydanym nakładem szwedzkiej wytwórni Dumont Dumont. Piosenki Josin wśród słuchaczy wzbudziły skojarzenia z Radiohead (circa „Amnesiac) – wokal artystki może przypominać barwę głosu Thoma Yorke’a , choć częstym odniesieniem są też melancholijne kompozycje Grouper.

Josin przez ostatnie miesiące kończyła nagrywać materiał na swój debiutancki album. Poprzedzała też koncerty Ry X oraz zagrała na festiwalu Icelandic Airwaves.

Z dużym zaciekawieniem czekamy na jej występy w Polsce u boku renomowanej Islandki.

Przypomnijmy, że Sóley powraca nad Wisłę z trzecim solowym albumem urokliwie zatytułowanym „Endless Summer”. Podopieczna Morr Music nową płytę będzie promowała 18 maja w Auli Artis w Poznaniu, dzień później w klubie Niebo w Warszawie oraz 20 maja w Kinoteatrze Rialto w Katowicach.

Bilety na koncerty Sóley i Josin można już kupić za pośrednictwem Biletomat.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl oraz w salonach EMPiK, Mediamarkt, Saturn.