Byli parą w życiu prywatnym i artystycznym. Ich związek był burzliwy, a zakończyła go tragedia z 1997 roku. Faith Evans i Notorious B.I.G., dwie wielkie postacie hip-hopu i R&B, to także kawał dobrej, stworzonej wspólnie muzyki, która 19 maja 2017 roku ukaże się na płycie pod tytułem „The King And I” – będącej zapisem ich związku.

The Notorious B.I.G. and Faith Evans

Poznali się w 1994 roku, a dziewięć dni później Faith Evans i Notorious B.I.G. byli już małżeństwem. Choć ich związek do łatwych nie należał, pozostali parą do tragicznej śmierci rapera w 1997 roku, gdy został on zastrzelony w Los Angeles. Para doczekała się jednego dziecka, syna Christophera Wallace’a Jr., dziś 20-letniego aktora i rapera.

Faith postanowiła uczcić męża z okazji 20. rocznicy jego tragicznej śmierci specjalną płytą o tytule „The King And I”. Zaproszenie do współpracy przyjęło wiele wielkich postaci świata hip-hopu. Co więcej, Faith Evans wykorzystała na płycie wcześniej niepublikowane rymy Notoriousa B.I.G.!

Na albumie wypełnionym 25 kompozycjami, będącym celebracją wspólnego życia nagrodzonej Grammy wielkiej postaci R&B, jaką bez wątpienia jest Faith Evans oraz „Biggiego”, pojawiają się między innymi: Snoop Dogg, Busta Rhymes, Lil’ Cease, Lil’ Kim, Sheek Louch, Styles P, Jadakiss, producencko wspierają zaś DJ Premier oraz Just Blaze, Salaam Remi, Stevie J, Chucky Thompson. Wśród gości jest też mama rapera, Voletta Wallace, oraz Jamal „Gravy” Woolard, aktor, który sportretował Notoriousa w filmie „Notorious” z 2009 roku.

Płytę promują piosenki „NYC” z udziałem Jadakissa oraz „When We Party”, w której pojawia się Snoop Dogg.

Data premiery albumu „The King And I” nie jest przypadkowa. Wypada bowiem na dwa dni przez 45. urodzinami Notoriousa B.I.G., który przyszedł na świat na nowojorskim Brooklynie 21 maja 1972 roku.

„The King And I” będzie dostępny na kompakcie, na podwójnym winylu (od 9 czerwca 2017) oraz w formie plików cyfrowych.