Album „Senne” jest kontynuacją i kolejnym krokiem poszukiwań w obszarach muzyki kontemplacyjnej (kierunek w twórczości Sławka Jaskułke zapoczątkowany płytą „Sea”). Przyjemna, łagodna w brzmieniu i odbiorze muzyka ma wprowadzać słuchacza w pogodny nastrój wyciszenia.

Oto jak sam Muzyk opisuje pracę nad nowym projektem:

„Tych 6 utworów pisałem starając się pracować nad kolorystyką. To znaczy – ważna jest barwowość zawarta w poszczególnych tonacjach i operowanie jej możliwościami. Dodatkowo – zamiast budowania konstrukcji harmonicznych – pracowałem na grupach dźwięków, co w sensie koncepcyjnym jak i uzyskanym efekcie wydaje się ciekawe”.

Ponadto:

„Zależało mi na pracy w naturalnych warunkach akustycznych, bez sztucznej (cyfrowej) ingerencji w dźwięk, bez zbędnej edycji, bez poprawek i powtórek. W studiu chciałem stworzyć atmosferę domową, podobną do tej, w której płyta Senne faktycznie powstawała. Dlatego do nagrania wybrałem położone w Kotlinie Kłodzkiej studio Monochrom. Jest to miejsce, w którym kładzie się nacisk na wyjątkowość i naturalność brzmienia, zaś jego otoczenie daje przestrzeń do skupienia i twórczej pracy.”

Instrument przyjechał do studia z Sopotu. Jest to specjalnie przygotowane, szwedzkie pianino marki Billberg. Jego pastelowe brzmienie to m.in. zasługa filcowego moderatora oraz dość rzadko stosowanego naturalnego stroju 432 Hz. Wszystkie te zabiegi nadały muzyce głębi oraz interesujących barw.

Całość nagrałem w jedno popołudnie, tak jak grywam sobie w domu, po zmroku, kiedy codzienny zgiełk uspokaja się i wycisza przed snem. Po prostu usiadłem do instrumentu i zagrałem utwór po utworze, od początku do końca, bez żadnych poprawek i retuszy muzyki. Takie podejście do nagrań przynosi dużo ciekawsze efekty. Dzięki temu muzyka oddycha.

jaskulke-sennie-cover

Tracklista: 1. I / 2. II / 3. III / 4. IV / 5. V / 6. VI