6 października 2016 roku w Studio U22 przy Alejach Ujazdowskich odbył się już drugi wyjątkowy Wieczór z Czarną Płytą. Gościem Black Record Store był tym razem Michał Urbaniak – rozpoznawalny na całym świecie, wybitny polski jazzman.

Michał Urbaniak
fot. Magdalena Pomykała

Zaproszeni goście wysłuchali w towarzystwie muzyka utworów z albumu „Tutu” Milesa Davisa. Urbaniak brał udział w nagraniu tej płyty, której trzydziestą rocznicę wydania świętowaliśmy podczas tego wieczoru. To właśnie w utworze “Don’t Lose Your Mind” można usłyszeć partie skrzypiec zagrane przez muzyka. Michał Urbaniak opowiadał o tym, jak doszło do jego współpracy z Davisem. Ze łzami w oczach wspominał pierwsze spotkanie z Milesem.

Michał Urbaniak
fot. Magdalena Pomykała

Jak się wczoraj dowiedzieliśmy, powstały trzy utwory z udziałem skrzypka, ale tylko jeden ostatecznie został zamieszczony na płycie. W przerwie muzyk opowiadał anegdoty, chętnie rozdawał autografy i uśmiechnięty pozował do zdjęć. Na stałe wpisał się w historię Studia U22, podpisując się na słynnej już ścianie.

Tym samym dołączył do grona takich osobistości jak: Krzysztof Penderecki czy Jean Michel Jarre, którzy także odwiedzili Studio U22.

Michał Urbaniak
fot. Magdalena Pomykała

Goście wzięli udział w specjalnej loterii wizytówkowej, w której do wygrania były upominki przygotowane przez partnerów spotkania: biografie Michała Urbaniaka – „Ja, Urbanator” autorstwa Andrzeja Makowieckiego, płyty winylowe Michal Urbaniak’s Group „Live Recording” oraz „Tutu” Milesa Davisa, a także słuchawki Denon AH-C120.

Michał Urbaniak
fot. Magdalena Pomykała

Odsłuch odbył się na wysokiej klasie sprzęcie, udostępnionym przez partnera wydarzenia – firmę Horn. Po zakończeniu oficjalnej części wieczoru, na gości czekał poczęstunek zapewniony przez restaurację Sakana Sushi Bar oraz wino Jacob’s Creek od Wyborowej Pernod Ricard i napoje Red Bull.