Pełne sale na trasie Wojtek Mazolewski Quintet!

Wyprzedane koncerty, owacje na stojąco, entuzjastyczne recenzje tak wygląda lutowa trasa kwintetu Wojtka Mazolewskiego promująca płytę „Polka”. Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów.  Grając dzień za dniem w 11 polskich miastach WMQ za każdym    udowadnia, że jest fenomenem polskiej sceny m. Rekordową publiczność zgromadził koncert w poznańskim Centrum Kultury Zamek gdzie muzyki kwintetu słuchało około, 1000 osób.

Genialny koncert, urzekała mnie różnorodność wplecionych stylów, i to jak utwory oddawały klimat miejsc, o których opowiadały – mówi Anna Sipowicz, uczestniczka koncertu w Poznaniu.

Przed nami jeszcze dwa lutowe koncerty zespołu w Warszawie i Białymstoku. Szczególnym wydarzeniem będzie występ zespołu 19 lutego podczas Gali Języka Ojczystego „Wszystko jest poezja”. W koncercie poświęconym twórczości Edwarda Stachury z WMQ wystąpi gościnnie Sara Brylewska. Koncert będzie transmitowany przez TVP Kultura o 18:15 oraz retransmitowany przez TVP2 i TVP Polonia.

19.02 – Gala Języka Ojczystego
20.02 – Zmiana Klimatu, Białystok