W lutym 2012 ukazała się nowa płyta zespołu New Bone zatytułowana „Destined” z gościnnym udziałem Jana Pilcha i Tomasza Grzegorskiego.

To już trzecia autorska płyta grupy, na której znajdą się nowe kompozycje Tomaszka Kudyka. Od kwietnia 2012 zespół rozpoczyna trasę koncertową promującą nową płytę. A jedyny koncert na Śląsku zagrają w kwietniu w Śląskim Jazz Clubie w Gliwicach – 19 kwietnia, start godz. 20:00.

Tomasz Kudyk – trąbka
Trębacz, kompozytor ur.01.05.1976r. w Krakowie.
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, już w szkole średniej muzyka jazzowa stała się jego pasją miał na to niewątpliwie wpływ jego ojciec Jan Kudyk ( lider Jazz Band Ball Orchestra). Poprzez naukę wyniesioną z domu, udział w warsztatach jazzowych i kontakt ze środowiskiem muzycznym zdobywał doświadczenie. W 1996r. wraz z kolegami zakłada kwintet New Bone z którym nagrał dwie autorskie płyty: „Something for now” i „It’s not easy”. Trzecia płyta zespołu „Destined…” ukaże się w lutym 2012r. Jest autorem większości kompozycji wykonywanych przez zespół. Do tej pory miał okazję współpracować z takimi muzykami jak: Janusz Muniak, Maciej Sikała, Jarek Śmietana, Wojciech Karolak, Arek Skolik, Joachim Mencel, Andrzej Cudzich, Jan Pilch, Marek Stryszowski, Leszek Kułakowski, Adam Pierończyk i wielu innych. W 2011r. uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka. Aktualnie pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Marcin Ślusarczyk – saksofon altowy
Saksofonista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1996 związany z grupą New Bone. Współtworzy również Ślusarczyk/Kupiec/Skolik Trio (album On The Misty Night), Janusz Muniak Sextet (album Just Friends), Yass Ensemble (album Jitte). Współpracował z wieloma zespołami czy muzykami, min. : Big Band Kalatówki / Zbigniew Namysłowski, Wojtek Groborz Quartet, Leszek Kułakowski Quintet, Miłość, Jan Ptaszyn Wróbleski, Piotr Baron, Jarek Śmietana, Andrzej Cudzich, Zbigniew Wegehaupt, Joachim Mencel, Jacek Kochan, Piotr Wojtasik, Jerzy Małek (album Gift), Dante Luciani, Tuna Ötenel, Willem von Chombraht, Rusty Jones. Obecnie jest doktorantem na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Paweł Kaczmarczyk – fortepian
Jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych młodego pokolenia, student Akademii Muzycznej w Katowicach, kompozytor, aranżer, solista i sideman. Występuje w zespole Janusz Muniak Quartet, Rafał Sarnecki Quintet, New Bone oraz prowadzi własne zespoły. Otrzymał wiele nagród na festiwalach i konkursach, wyróżniony stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006).

W 2001 założył trio KBD, w składzie: Michał Barański (kontrabas) i Paweł Dobrowolski (perkusja). Zespół czerpie inspiracje z dorobku Herbie Hancocka i Billa Evansa; nie są mu obce koncepcje Brada Mehldaua i Wayne’a Shortera. W lutym 2005 r. zespół nagrał debiutancki album “Live !”, który promował koncertami w Polsce i za granicą.

Paweł Kaczmarczyk współpracował m. in. z J. Muniakiem, A. Pierończykiem, Z. Namysłowskim, P. Jarzębskim, B. Suchankiem, J. Stefańskim, A. Kawończykiem, J. Skoliasem, M. Watersem, K. Jonkiszem, A. Rojkiem (Myslovitz), K. Popkiem, Z. Brock’iem, B. Terry’m, S. Kose. Występował na wielu festiwalach jazzowych, m. in. na 28.Leverkusener Jazztage (Leverkusen-Niemcy), Gulf Jazz Festival (Kuwait), Gulf Jazz Night (Duba i- United Arab Emirates), Goerlitz Jazztage (Goerlitz-Niemcy), 12.International Festival of Jazz Piano (Praga-Czechy), Warsaw Summer Jazz Days , Jazz Forum Festival, Jazz en Nord (Lille-Francja), Lamantin Jazz Festiwal (Szombathely-Węgry), Jazzy Colors Festiwal (Paryż-Francja), Krakowskie Zaduszki Jazzowe w Chicago (USA).

Ten zaledwie 25-letni pianista, kompozytor i aranżer ma na koncie pokaźną ilość osiągnięć: czterokronie został uznany za NADZIEJĘ ROKU (2004 – 2007) w plebiscycie miesięcznika JAZZ FORUM), jest laureatem Oskarów Jazzowych – Grand Prix Jazz Society „Melomani” w kategorii „Nadzieja Melomanów 2005”, a jego zespół KBD Trio otrzymał nagrodę Programu 2 TVP w kategorii „Album Roku 2005” za płytę „Live!”. Kolejny krążek artysty – „Audiofeeling” zdobył tytuł PŁYTY ROKU 2007 w plebiscycie Jazz Top. Pianista otrzymał też wiele nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach oraz festiwalach, a w sierpniu 2009 czeka nas światowa premiera najnowszego albumu Pawła Kaczmarczyka “Coplexity in Simplicity” wydanego przez monachijska wytwórnię ACT Music.

Maciej Adamczak – kontrabas
ur. 22. 07. 1971 r. w Kaliszu. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach, w klasie kontrabasu Jacka Niedzieli. Jest laureatem kilku krajowych konkursów, m.in. Jazz Juniors ( Marcin Żupański Qurtet, I nagroda,1997), Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa.

Współpracował m.in. z: Quintessence Eryka Kulma, Kwartetem Krzysztofa Popka, Kwartetem Janusza Skowrona, Kwintetem Marka Bałaty, Big-bandem Zbigniewa Namysłowskiego, Trio Wojciecha Groborza, Kwartetem Piotra Barona.

Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie najczęściej występuje w klubie prowadzonym przez znakomitego polskiego saksofonistę Janusza Muniaka.
Jest także wykładowcą klasy kontrabasu Katedry Muzyki Współczesnej i Jazzu krakowskiej Akademii Muzycznej.

Dawid Fortuna – perkusja
Dawid Fortuna – ur 1988r. Jest absolwentem bydgoskiej szkoły muzycznej im. Artura Rubinsteina gdzie uczył się pod okiem znakomitego pedagoga Mirosława Żyty. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie, studiuje perkusje na wydziale muzyki klasycznej oraz jazzowej.

Jego dotychczasowe osiągnięcia to udział w konkursach m.in. na Krokus Jazz Festiwal, Bielskiej Zadymce Jazzowej, Jazz nad Odrą ( wyróżnienie – 2008), współpraca z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz przede wszystkim występy ze znakomitymi polskimi jazzmanami.

Mimo młodego wieku od niedawna jest członkiem kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego oraz kwartetu Zbigniewa Wegehaupta. Wraz z kolegami – Henrykiem Gradusem i Kubą Płużkiem współtworzą obiecującą formację – TTS trio. Miał okazje współpracować m.in. z Januszem Muniakiem,Tomaszem Stańko,Adamem Pierończykiem, Joacimem Menclem, Wojciechem Groborzem, Dominikiem Wanią, Sebastianem Bernatowiczem, Wojciechem Karolakiem, Agnieszką Skrzypek, Pawłem Kaczmarczykiem, Jerzym Małkiem.

Bilety: 10 zł przedsprzedaż / 15 zł w dniu koncertu.
Bilety na koncert będą dostępne w przedsprzedaży w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Gliwicach (ul Dolnych Wałów 3), od wtor­ku do so­boty w godz. od 10.00 do 18.00