Aleksandra Kwaśniewska z belgijskim zespołem The Belgian Sweets zapowiadają wydanie nowego albumu “The Sky is on Fire”. Premiera nowego albumu przewidywana jest na wiosnę 2012.

Aleksandra & The Belgian Sweets wydali swój debiutancki album “Island Girl” w 2008 roku. Od tego czasu zespól zagrał z sukcesem kilkanaście prestiżowych koncertów w salach Europy: Ronnie Scott’s, National Theatre, Barbican Centre w Londynie czy też The Music Village w Brukseli. Krążek ‘Island Girl” zdobył znakomite recenzje w Europie i w Polsce, a zespół oprócz koncertów dla międzynarodowej publiczności pracował intensywnie nad swoją drugą płytą.

Ciepła muzyka Aleksandry z zespołem trafiła do serc słuchaczy z całej Europy. Piosenek po polsku słuchają Francuzi, Anglicy, Belgowie czy Holendrzy.

Sesje nagraniowe “The Sky is on Fire” odbyły się w sierpniu 2009 i 2010 roku. Płyta dedykowana będzie poetce Halinie Poświatowskiej – na krążku znalazlo sie aż 6 wierszy tej znakomitej polskiej poetki. Płyta więc będzie ponownie bardzo polska.

Przypomnijmy, ze obdarzona rzadkim tembrem głosu, porównywanym do Katie Melua oraz Stacey Kent Aleksandra na stałe mieszka w Londynie a jej zespół The Belgian Sweets zlokalizowany jest w belgijskiej Gandawie. Zespół powstał w 2003 w Gandawie i pomimo odleglości dzielącej muzyków (Kanał La Manche), zespół wciąż kreuje piękną muzykę.

Przypomnijmy “The Moon’s a Harsh Mistress” z debiutanckiego albumu grupy:

inf./fot. nadesłane