AVISHAI COHEN – geniusz kontrabasu. Nagrywa dla legendarnej wytwórni Blue Note. Wystąpi już 18 października 2012 w warszawskim klubie Palladium.
Avishai Cohen to jeden z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych ostatniej dekady. Magazyn Down Beat nazwał go „wizjonerem gatunku” i „jedną z postaci otwierających jazz na nowe obszary”. Avishai ma ponadto unikalną zdolność łączenia wysublimowanej muzyki z szeroką popularnością.
Kariera artysty rozpoczęła się na dobre od współpracy z Chickiem Coreą – w latach 1996-2003 Avishai był podporą sekstetu Origin i Chick Corea New Trio. Lata spędzone pod skrzydłami słynnego lidera sprawiły, że o Avishaiu zaczęto głośno mówić i pisać jako o nowej wschodzącej gwieździe basowych strun i niekwestionowanym wirtuozie. Wraz z Chickiem Coreą zagrał niezliczoną ilość koncertów i z czasem stał się rytmicznym filarem niemal wszystkich jego artystycznych przedsięwzięć. Poza współpracą z Coreą, Cohen nagrywał lub występował z wieloma gwiazdami jazzu, m.in. Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Paquito D’Rivera, Danilo Perez.
Pierwsze autorskie grupy i nagrania pod własnym nazwiskiem datują sie na 1998 rok. Od tego czasu Avishai nagrał kilkanaście albumów (pojawiają się one mniej więcej co roku) i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach na świecie.
Sensacją ostatnich lat jest łączenie przez Avishaia gry na kontrabasie ze śpiewem, artysta czyni to w sposób zjawiskowy, a wielkie powodzenie ostatnich albumów potwierdza to najlepiej.
„Szczerość wokalnego przekazu, uroda piosenek i wielokulturowy nastrój zaskarbiły sobie miłość ludzi w każdym zakątku globu”
„Bez wahania można powiedzieć, że to bardzo dojrzałe dzieło – album niosący muzykę w rodzaju wielokulturowego fusion, przenoszący nas bliżej rzeczywistości odysei, swoim tytułem i brzmieniem przywodząc na myśl morskie legendy”. (fragmenty recenzji płyty „Seven Seas”)
Bilety są już w sprzedaży na www.bilety.fm i www.eventim.pl oraz we wszystkich salonach Empik, Media Markt i Saturn w całym kraju.


