Jon Batiste i Josh Harmon łączą siły w wyjątkowym projekcie muzycznym, prezentując „Song of Storms” – nową, jazzową interpretację jednego z najbardziej rozpoznawalnych motywów w historii gier wideo. Artyści nadają klasycznej kompozycji świeże brzmienie, łącząc ekspresyjną grę fortepianową z subtelną, pulsującą rytmiką perkusji.

Ich wersja utworu to swobodna, pełna energii improwizacja, która zachowuje charakter oryginału, jednocześnie otwierając go na nowe konteksty muzyczne. Projekt powstał spontanicznie – jako zapis naturalnej, twórczej interakcji między muzykami, którzy dzielą zamiłowanie do jazzu, muzyki filmowej i kultowych motywów z gier.


Batiste podkreśla, że reinterpretowanie znanych tematów towarzyszyło mu od najmłodszych lat i stanowi ważny element jego artystycznej tożsamości. Współpraca z Harmonem – artystą znanym z nowoczesnego podejścia do rytmu i kreatywnej obecności w przestrzeni cyfrowej – pozwoliła przenieść tę ideę na nowy poziom.

„Song of Storms” to spotkanie dwóch muzycznych światów: klasycznej melodii zakorzenionej w popkulturze oraz żywej, improwizowanej formy jazzu. Efektem jest utwór pełen lekkości, swobody i twórczej odwagi, który pokazuje, jak ponadczasowe kompozycje mogą zyskiwać nowe życie dzięki współczesnej interpretacji.