Powrót Agi Zaryan na scenę koncertową to wydarzenie, które już teraz budzi ogromne emocje wśród miłośników jazzu. Artystka rusza w trasę „Second Time Around Tour”, prezentując materiał ze swojego najnowszego albumu – wyjątkowego projektu nagranego w Los Angeles.

To już dwunasta płyta w dorobku wokalistki, ale jednocześnie jedna z najbardziej osobistych i symbolicznych. Do współpracy Aga Zaryan zaprosiła trzech wybitnych muzyków światowej sceny jazzowej: Darka Oleszkiewicza,Larry’ego Koonse’a oraz Munyungo Jacksona. Ten sam skład towarzyszył jej blisko dwadzieścia lat temu podczas nagrywania bestsellerowego albumu „Picking Up the Pieces”, co nadaje nowemu projektowi szczególny wymiar – to spotkanie po latach, pełne artystycznej dojrzałości i wzajemnego zrozumienia.


Muzycy, którzy współtworzą ten projekt, należą do ścisłej czołówki światowego jazzu. Współpracowali i nagrywali z legendami takimi jak Miles Davis, Sting, Stevie Wonder, Joe Zawinul, Natalie Cole, Pat Metheny, Brad Mehldau czy Dianne Reeves. Ich doświadczenie i wrażliwość artystyczna tworzą fundament dla muzyki, która zachwyca subtelnością i głębią.

Efektem ich ponownego spotkania jest brzmienie pełne przestrzeni i emocji – jazz w jego najpiękniejszej, najbardziej wyrafinowanej odsłonie. Charakterystyczny głos Agi Zaryan, mistrzowska improwizacja instrumentalistów oraz niezwykła chemia między muzykami sprawiają, że każdy koncert staje się prawdziwą ucztą dla ucha i ducha.

Podczas tej wyjątkowej trasy – jedynej w Polsce w takim składzie – publiczność usłyszy zarówno autorskie kompozycje artystki, jak i ponadczasowe standardy jazzowe oraz zaskakujące interpretacje znanych utworów w eleganckich, jazzowych aranżacjach.

„Second Time Around” to jednak coś więcej niż koncert. To zaproszenie do świata muzyki wysmakowanej – świata, w którym każda nuta ma znaczenie, a każda chwila na scenie jest niepowtarzalna. To spotkanie z jazzem w jego najbardziej szlachetnej, intymnej i hipnotyzującej formie.

Bilety są już w sprzedaży, i można je zakupić, tutaj.