Zdobywca nagrody Grammy, który przedstawił się w wydanym w 2019 roku albumie “Painted” – Lucky Daye, udowodnił, że wie, jak stworzyć zapadający w pamięć jam R&B. Jego drugi album “Candydrip” potwierdził jego pozycję na ścieżce R&B.

Ale znać Lucky’ego Daye’a to wiedzieć, że nigdy tak naprawdę nie był tym, który się zamykał. Jego poprzednia współpraca z Kaytranada („Look Easy”), SG Lewisem („Feed The Fire”), Markiem Ronsonem („Too Much”) , a nawet jego wkład w pisarstwo „Alien Superstar” Beyoncé to tylko kilka przykładów jego wysunięcia pióra poza znane mu terytorium. Na trzecim albumie Daye’a, “Algorithm”, pochodzący z Nowego Orleanu wraz ze swoim wieloletnim współpracownikiem i producentem D’Mile’em przesuwa granice brzmienia.

„Algorytm to ciągła eksploracja mojego brzmienia, skłaniająca się ku bardziej futurystycznym i alternatywnym brzmieniom” – wyjaśnia Daye. „Za każdym razem, gdy tworzę z D’Mile i J. Kercym, tworzymy magię, więc mam nadzieję, że fani pokochają ten projekt tak samo jak ja”.

“Algorithm” poprzedziły single „That’s You”, „HERicane” i „Soft”. Na albumie pojawia się dwóch gości specjalnych: Teddy Swims, który pojawia się w „Blame” i RAYE („Paralyzed”).