Lil Yachty i James Blake połączyli siły, wydając wspólny album „Bad Cameo”. Wydawnictwo kazało się nakładem Quality Control Music / Motown Records i Republic Records, a jego premierze towarzyszyła publikacja wizualizacji do utworu tytułowego. Wyprodukowany przez Blake’a i Dominica Makera krążek jest ekscytującą fuzją talentów i eklektyczną kombinacją stylów jednych z najbardziej innowacyjnych artystów na scenie muzycznej. W efekcie „Bad Cameo” to płyta przesuwająca granice i wykraczająca poza gatunkowe ramy.


Na wspólnej płycie zarówno Yachty, jak i Blake odeszli od swojego współczesnego stylu, by nagrać ambientowe i eteryczne, niepodobne do żadnej innej pozycji w ich dyskografiach dzieło. „Bad Cameo” ukazało się po wywiadzie, który z twórcami przeprowadził Zane Lowe. Artyści mówili w nim o znaczeniu eksperymentowania i o tym, jak ich własna ewolucja jako artystów solowych i różne muzyczne tła uzupełniają się nawzajem, co przełożyło się na głęboko osobisty album, który odzwierciedla ich wspólną pasję do innowacji i doskonałości w muzyce.

„Bad Cameo” było także tematem ostatniego odcinka podcastu „Safe Place” Lil Yachty’ego, w którym gościnnie pojawił się James Blake.