Salt Wave by Porsche zaprasza na autorski projekt specjalny JIMEK x MARO, który na festiwalu połączy dwa muzyczne światy i dwie artystyczne dusze. Polski kompozytor i portugalska multiinstrumentalistka pracują nad wyjątkowym live actem, który zabrzmi w sierpniu na lotnisku w Jastarni.

Karnety na festiwal dostępne są na www.saltwave.pl

Na naszych oczach tworzy się piękna historia, która swój finał będzie mieć na piątej edycji Salt Wave by Porsche. Projekt JIMEK x MARO będzie polsko-portugalską muzyczną opowieścią, połączeniem odmiennych estetyk i energii artystów, którzy współpracują ze sobą po raz pierwszy. Jak ich wspólne kompozycje zabrzmią wśród dźwięków morskich fal?

JIMEK to pseudonim artystyczny Radzimira Dębskiego, jednego z najbardziej intrygujących producentów i kompozytorów młodego pokolenia. Szersza publiczność usłyszała o nim po wygranej w konkursie na remix utworu Beyoncè „End of Time”, który znalazł się na płycie artystki „4:The Remix”. Laureat wielu nagród, w tym Polskiej Akademii Filmowej Orzeł 2018 za najlepszą muzykę do filmu „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (reż. Maria Sadowska), nagrody Grand Prix na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy za muzykę do filmu ,,Atak paniki” (reż. Paweł Maślona) oraz Transatlantyk Best Polish Young Composer 2018. To także twórca słynący z nietuzinkowych projektów muzycznych – tym razem do współpracy zaprosił artystkę, której głos zalicza do światowego TOP 3.

 – Kiedy zapytano mnie, z kim najbardziej chciałbym wystąpić, to bez wahania powiedziałem: Maro. Dla mnie to TOP 3 głosów na świecie. Nie mogę się doczekać wspólnego występu. Będzie to na pewno coś zupełnie innego niż wszystko, co zrobiłem do tej pory – mówi Jimek

Maro to pochodząca z Portugalii instrumentalistka, autorka tekstów i producentka, która w ostatnich miesiącach podbija światowe sceny. Zadebiutowała po ukończeniu Berklee College of Music w 2018 roku wydając pięć albumów. Współpracowała z Jacobem Collierem podczas jego światowej trasy koncertowej „Djesse Vol. 2”, supportowała także takich artystów jak Jessie J, Charlotte Cardin czy ¿Téo?. W maju 2022 roku reprezentowała Portugalię z utworem „Saudade, saudade” w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Turynie.  

Salt Wave by Porsche odbędzie się w dniach 2-3 sierpnia w Jastarni. To festiwal, który na stałe wpisał się w harmonogram nadmorskiego lata. Usytuowany między morzem, lasem a plażą wyróżnia się spośród innych muzycznych wydarzeń. Projekt specjalny JIMEK x MARO dołącza do programu festiwalu, w którym są: Jordan Rakei, J. Bernardt, Coterie, Lordofon, YellowStraps, Taco Hemingway oraz artyści, którzy zagrają nad zatoką na Porsche Stage: Flirtini, Britta Arnold, Chloe Martini, BOOGUTA, Nowosad, Felipe Baldomir

W sprzedaży na www.saltwave.pl są już dostępne karnety na festiwal w cenie od 329 zł oraz bilety na pole namiotowe i dla kamperów. Miejsce dla kampera dla jednej osoby kosztuje 450 zł, dla 2 osób 600 zł. Szczegółowe informacje na temat pola namiotowego i miejsc dla kamperów są również dostępne na www.saltwave.pl.