Zdobywczyni nagrody Grammy Arooj Aftab wydała nowy album „Night Reign” nakładem Verve Records. Album jest kontynuacją jej uznanego przez krytyków albumu „Vulture Prince”.

Na nowym albumie Arooj Aftab gościnnie pojawiają się Cautious Clay grający na flecie, poetka Moor Mother oraz Chocolate Genius, czyli Marc Anthony Thompson, użyczający swojego głosu; a także długoletni współpracownicy Petros Klampanis i Maeve Gilchrist jako główni członkowie muzycznej rodziny Arooj. Powstała w ten sposób nowa muzyka pokazuje uderzającą zdolność Aftab do budowania piękna z różnych elementów. „Night Reign” to wyraźne odejście od tradycji lub ponowne odkrycie muzyki przodków. To odzwierciedlenie 15 lat życia Aftab w Nowym Jorku i jej nieskrywanego zaangażowania w pozostanie wierną sobie. Z otwartym sercem, szczerością i dowcipem, artystka pozwala nam zbliżyć się do siebie jeszcze bardziej.


W ciągu trzech lat od debiutu, Aftab nadal zachwycała fanów i krytyków na całym świecie. Spotify wybrało ją na jednego ze swoich Equal Ambassadors. Zagrała na festiwalach takich jak Coachella i Glastonbury. W ubiegłym roku połączyła siły z Vijayem Iyerem i Shahzadem Ismaily, by nagrać album „Love In Exile”, który zdobył dwie nominacje do nagrody Grammy, w kategorii Najlepszy Alternatywny Album Jazzowy i Najlepszy Globalny Występ Muzyczny oraz zdobył nagrodę Edison Jazz 2023 w kategorii Global.


Arooj Aftab wystąpi na żywo w Ameryce Północnej i Europie. Zagra koncerty w USA, a w Europie zawita na festiwale między innymi takie jak Glastonbury, Lowlands i Pitchfork London.