Adi Oasis to francusko-karaibska wokalistka, basistka i producentka grająca soul, funk i R&B. Od rozpoczęcia kariery solowej w 2018 roku zdobyła uznanie krytyków i fanów dzięki swoim niesamowitym występom na żywo, a także wybitnemu wokalowi, spektakularnej, funkowej grze na basie i retro-futurystycznemu brzmieniu. 

Koncertowała na całym świecie występując u boku takich artystów jak Lenny Kravitz, Masego, Anderson .Paak, Thundercat, Gilles Peterson, Yasiin Bey. Jej singiel „Whisper My Name” pojawił się w projekcie COLORS. 

Na jej najnowszym albumie „Lotus Glow”, który doczekał się wersji deluxe, na którym znalazło się kilka wcześniej niepublikowanych utwór, można usłyszeć takich gości specjalnych jak KIRBY, Leven Kali, Jamila Woods i Aaron Taylor. To jak dotąd jej najbardziej osobiste, a także najbardziej polityczne, dzieło.

„Tematycznie mój nowy album jest bezkompromisowy, a jednocześnie wrażliwy i bardziej polityczny, ponieważ jestem czarną imigrantką i to są moje prawdy”. Tytuł albumu podsumowuje podróż Adi, od dorastania w paryskich projektach do bycia czarnoskórą imigrantką w Ameryce. „Lotus Glow reprezentuje kwiat, którym rozkwitłam, artystkę, nad którą pracowałam całe życie. Blask to miejsce, do którego zmierzam. To moje przeznaczenie”. 


Przypominamy, że Adi Oasis jest jedną z gwiazd Blue Summer Jazz Festival. Więcej o festiwalu znajdziecie, tutaj. Artystka wystąpi również w warszawskim Jassmine.