Wojtek Mazolewski wyrusza w kolejną podróż do Japonii gdzie oprócz swoich występów zaprezentuje nowy projekt pod nazwą Tokyo Spirit Band. Jest to nowa formacja powołana przez Wojtka Mazolewskiego w Tokyo. Chcąc pogłębić współpracę i język wypowiedzi zaprosił do współpracy muzyków z Japonii.

“Od lat jestem zafascynowany muzyką i kulturą japońska. Wielokrotnie koncertowałem w Japonii ze swoimi zespołami i współpracowałem z miejscowymi muzykami. Bazując na tych doświadczeniach pragnę pogłębiać te relacje i szukać nowych form wyrazu i możliwości wyrażania dźwiękami potrzeb i dążeń współczesnego świata.” – W. Mazolewski

Mazolewski wielokrotnie odwiedzał i koncertował w Japonii grając koncerty solo, ze swoim WMQ oraz Pink Freud, a w 2013 roku w wytwórni This Time Rec wydał japońska wersje albumu “Pink Freud Monster Of Jazz”.


Tym razem Wojtek Mazolewski odwiedzi kilka ważnych miejsc na jazzowej scenie Tokyo oraz wejdzie do studia z japońskimi muzykami pod szyldem Tokyo Spirit Band. W skład zespołu wchodzą: Wojtek Mazolewski (db) // Luna Naruse (hardanger fiddel) // Kadota „Jaw” Kosuke (sax) // Shinpei Ruike(tp) // Joanna Halszka Sokołowska (vo) // Ryotaro Miyasaka. (perc) // Albert Karch (dr) // Yama.aka.sahib (DJ).