Do line-upu Open’era 2024 dołącza 6 artystów: Disclosure – jeden z najważniejszych projektów muzyki elektronicznej i tanecznej ostatniej dekady, Tyla – nowe objawienie światowego popu, Artemas – autor m.in. globalnego hitu „I Like the Way You Kiss Me”, Alec Benjamin – popowy storyteller nowego pokolenia z kilkoma miliardami streamów na koncie, d4vd – jeden z najbardziej obiecujących nowych talentów z USA, a także Gloria Groove – brazylijska wokalistka i najczęściej streamowana drag queen na świecie.


DISCLOSURE

Kiedy w 2010 roku ukazał się “Offline Dexterity”, debiutancki singiel duetu Disclosure, bracia Howard i Guy Lawrence byli jeszcze nastolatkami. Przez ostatnie czternaście lat zanotowali kilkanaście miliardów streamów, sprzedali ponad 7 milionów albumów i współpracowali z takimi nazwiskami jak Sam Smith, Lorde oraz The Weeknd, stając się jedną z największych marek muzyki tanecznej i elektronicznej na świecie. Po płytach “Settle” (2013), “Caracal”, (2015) i “Energy” (2020), ubiegłoroczne “Alchemy” sygnalizowało powrót do korzeni. Wydawnictwo wydane zostało bez dużej wytwórni, bez gości czy chwytliwych sampli, dając nowe uczucie wolności i ekspresji. Disclosure zamkną Orange Main Stage w czwartek, 4 lipca.


TYLA

Tyla to przekraczająca granice artystka, której twórczość przepełniona jest jej energiczną osobowością, a innowacyjne podejście do popu, R&B, skropione afrykańskim amapiano sprawiają, że każdy kolejny kawałek daje poczucie świeżości. Pochodząca z Johannesburga Tyla zaprezentowała swój pierwszy singiel “Getting Late” w 2019 roku. Po kolejnych utworach, “Overdue” (2021), “Been Thinking” (2023) i “To Last” (2023), przyszedł przełom na globalną skalę za sprawą międzynarodowego hitu „Water”, który trafił do Top 10 sprzedaży w 16 krajach – m.in. w UK, USA, Australii, Nowej Zelandii oraz Szwecji, gromadząc ponad 600 milionów streamów. Jej imienny album miał premierę w marcu, a my nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć ją na żywo na Open’erze – 6 lipca, Orange main Stage.

ARTEMAS

Artemas Diamandis zaczął publikować swoje pierwsze kawałki zaledwie w 2020 roku, a dziś można śmiało określić go mianem globalnego fenomenu. Pochodzący z Anglii 24-letni muzyk, producent i songwriter zachwycił świat swoim alternatywnym podejściem do popu, szybko budując społeczność wiernych fanów. Po wydaniu mixtape’ów „I’m Sorry I’m Like This” (2022) i „Pretty” (2024) w marcu ukazał się przełomowy kawałek „I Like the Way You Kiss Me”, który w mgnieniu oka stał się jednym z największych światowych virali ostatnich lat, lądując na szczycie sprzedaży m.in. w Austrii, Niemczech, Litwie, Łotwie, Polsce czy Szwecji, a także trafiając do pierwszej 10 w UK, RPA, Portugalii, Norwegii, Australii czy Indiach. Zobaczcie go na żywo – 6 lipca, Alter Stage.

ALEC BENJAMIN

Alec Benjamin przeszedł długą drogę od promowania swojej muzyki na parkingach sal koncertowych po wyprzedane koncerty w Ameryce Północnej, ponad 4 miliardy globalnych streamów, miliard odtworzeń klipów w YouTube i 10 milionów fanów w social mediach. Po sukcesach utworów “Let Me Down Slowly”, “Water Fountain” oraz “Oh My God”, magazyn TIME ochrzcił go mianem “popowego storytellera nowego pokolenia”. Po mixtapie “Narrated For You” (2018) i albumie “These Two Windows” (2020), w 2022 roku ukazała się płyta “(Un)Commentary”. Alec Benjamin wystąpi na Alter Stage 6 lipca.


d4vd

d4vd, czyli David Burke, już rok po napisaniu pierwszych piosenek w garderobie swojej siostry dał się poznać szerokiej publiczności jako artysta wizjonerski. W wieku 18 lat zaprezentował swój przełomowy, nagrany w całości na iPhonie singiel “Romantic Homicide”, który zajął aż 34 miejsce sprzedaży w USA. W 2023 roku otrzymaliśmy jego debiutancką EP-kę “Petals To Thorns” (2023), która uczyniła go jednym z najbardziej obiecujących nowych talentów w USA. Kilka miesięcy później ukazała się jej kontynuacja – “The Lost Petals”. d4vd wystąpi na Alter Stage 6 lipca.

GLORIA GROOVE

Gloria Groove to brazylijska ikona LGBTQ+, z ponad 5 milionami słuchaczy miesięcznie w samym Spotify. W 2015 roku zaczęła występować jako drag queen, a niedługo później otrzymaliśmy przełomowy singiel „Dona” (2016) i album „O Proceder” (2017). W 2022 roku ukazała się płyta „Lady Leste”, która stała się przełomem w karierze Glorii Groove, zdobywając międzynarodową popularność – m.in. w Portugalii czy Szwecji. Album jest hołdem dla jej pochodzenia i podsumowaniem wszystkich artystycznych inspiracji, jakie zebrała dotychczas. Gloria Groove wystąpi na Alter Stage 4 lipca.

REGULAR TICKETS – w sprzedaży do 10 czerwca 2024 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Bilety dostępne TUTAJ

  • Karnet 4 DNI – 1039 PLN
  • Karnet weekendowy (pt + sob) – 759 PLN
  • Bilet jednodniowy – 495 PLN
  • Karnet 4 DNI + pole namiotowe – 1305 PLN
  • Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe – 935 PLN

Do podanych cen należy doliczyć koszt obsługi (opłata serwisowa): +5%