Kamasi Washington to multiinstrumentalista, kompozytor i frontman pochodzący z Los Angeles. Artysta zdobył światowe uznanie m.in. wydawnictwami „The Epic” (2015), „Harmony of Difference” (2017) oraz „Heaven and Earth” (2018), a film towarzyszący ostatniemu z nich zadebiutował w 2019 roku na słynnym festiwalu Sundance.


W 2020 roku Kamasi stworzył ścieżkę dźwiękową do dokumentu Michelle Obamy „Becoming”, co dało mu nominacje do nagród Emmy i Grammy. W tym samym roku Washington został współzałożycielem supergrupy Dinner Party, w skład której weszli również Terrace Martin, Robert Glasper i 9th Wonder. Ich imienna EPka również zdobyła nominację do Grammy w kategorii Best Progressive R&B Album. Artysta ma na koncie koncerty na całym świecie oraz współpracę z takimi nazwiskami jak: Kendrick Lamar, Florence + the Machine czy Herbie Hancock. Jego najnowszy album „Fearless Movement”, zainspirowany tańcem i narodzinami jego pierwszej córki, ukaże się już 3 maja.

16 kwietnia Kamasi Washington ogłosił szczegóły europejskiej trasy koncertowej. Trasa, która rozpocznie się 3 października w Rzymie, obejmie aż sześć koncertów w Wielkiej Brytanii, w tym 16 października w londyńskiej O2 Academy Brixton. Atysta wystąpi w Polsce dwukrotnie – 3 listopada w warszawskim klubie Stodoła oraz 4 listopada w krakowskim klubie Studio.

Bilety trafią do ogólnej sprzedaży w piątek 19 kwietnia o godzinie 10:00 na www.alterart.plwww.ebilet.plwww.livenation.plwww.ticketmaster.pl.