Dua Lipa, 3-krotna zdobywczyni Grammy i 7-krotna laureatka BRIT, wraca z wyczekiwanym przez fanów, trzecim studyjnym albumem “Radical Optimism”, który ukaże się 3 maja 2024 roku. Podgrzewając atmosferę przed premierą, gwiazda zaprezentowała teledysk do singla “Illusion”

“Illusion” to pierwsza piosenka, nad którą Caroline, Danny, Tobias, Kevin i ja pracowaliśmy razem. Ten numer pozwolił nam przełamać lody. Chodzi o sytuację, gdy wiesz, że pakujesz się w coś niedobrego, ale na przekór i tak to robisz. Robisz to, żeby drugiej stronie zagrać na nosie, ograć kogoś w jego własnej grze, bo Ty już nie dajesz się nabrać na iluzję – opowiada artystka.

Za reżyserię klipu odpowiada Tanu Muino. Wideo nakręcono na Piscina Municipal de Montjuïc w Barcelonie. Kultowy basen posłużył wcześniej jako lokalizacja teledysku “Slow”, jednej z ulubionych popowych idolek Duy LipyKylie Minogue. Punktem kulminacyjnym klipu “Illusion” jest wspinaczka na inspirowaną zamkiem wieżę, co stanowi nawiązanie do niesławnej katalońskiej tradycji. 

Współautorami “Illusion” są Dua Lipa, Caroline Ailin, Danny L. Harle, Tobias Jesso Jr. i Kevin Parker. Za produkcję nagrania odpowiadają z kolei Harle i Parker. Porywający singiel jest następcą przebojowych utworów “Training Season” i “Houdini”, które znajdą się na płycie “Radical Optimism”


Zainspirowany procesem samo-odkrywania, “Radical Optimism” opowiada o radości i szczęściu, które wynikają z jasności w sytuacjach, którym kiedyś nie można było stawić czoła. Trudne pożegnania i trudne początki, które wcześniej groziły zmiażdżeniem duszy, stają się kamieniami milowymi, gdy wybierasz optymizm i zaczynasz poruszać się z wdziękiem przez chaos. Album przenosi słuchacza do rozmarzonego świata popu, pełnego muzykalności, nieskrępowanego w warstwie tekstowej i dźwiękowo wyzwalającego. 

W ramach promocji “Radical Optimism”, Dua Lipa wyruszy w trasę koncertową i 4 lipca 2024 wystąpi m.in. na Open’er Festival w Gdyni. Jesienią br. artystka zagra w kultowej Royal Albert Hall w Londynie.